کد خبر : ۳۴۷۸۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واگذاری دپارتمان ابزار دقیق و plc به استان مرکزی

مدیرکل فنی و حرفه ای استان مرکزی از واگذاری دپارتمان ابزار دقیق و plc به استان مرکزی خبر داد.

واگذاری دپارتمان ابزار دقیق و plc به استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منصور جلیلوند روز یکشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری در ۸۴ آموزشگاه فعال استان،  ۲۹۰ هزار نفر ساعت دوره آموزش مهارتی برگزار شد و ۷۸۱ نفر در ۱۷ رشته و ۶۷ حرفه آموزش لازم را فرا گرفتند.

وی افزود: سال گذشته نیز در ۲۹۸ آموزشگاه فعال بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی ارائه شده که در این خصوص تحقق عملکرد این اداره در سال گذشته ۱۱۱ درصد در ۳۱ رشته و ۳۰۶ حرفه برآورد شده است.

مدیرکل  فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: همزمان با شیوع ویروس کرونا، ۳۶ آموزشگاه این اداره اقدام به تولید ماسک و گان کرده و تولیدات خود را به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار دادند.

وی با بیان اینکه طرح کارآموزی در محیط واقعی کار یا همان طرح قدیم استاد و شاگرد را در دستور کار این اداره کل است، گفت: شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد وقفه در آموزش های سیار روستایی و شهری و توسعه آموزش های مجازی شد.

جلیلوند ادامه داد: در راستای آموزش های مجازی، ۲۰۰ محتوای آموزش فنی و حرفه ای با توجه به شرایط کرونایی و با هدف ارائه آموزش های کاربردی تحت وب در خوشه های اصلی شامل صنعت، خدمات و کشاورزی و در قالب ۱۸۳ فیلم آموزشی ۱۰ دقیقه ای تهیه شد.

مدیرکل  فنی و حرفه ای استان مرکزی، این استان را یکی از قطب های مهم کشور در حوزه صنعت و خدمات عنوان کرد و افزود: حلقه اتصال به صنعت، تولید علم در دانشگاه هاست که ارائه آموزش های مهارتی این زنجیره را تکمیل خواهد کرد.

مدیرکل  آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در دو رشته تراش و فرز CNC  به میزبانی استان مرکزی و در شهر اراک برگزار می شود که استان مرکزی در این دوره از مسابقات در رشته تراش و فرز CNC  میزبان خواهد بود. این دوره از مسابقات از ۲۰ مرداد ماه تا ۳۰ آذر ماه برگزار می شود.

جلیلوند تصریح کرد: این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می شود که مرحله شهرستانی آزمون به صورت تئوری برگزار می شود و آزمون مرحله استانی حاوی پروژه و برنامه عملی است که با رعایت پروتکل های بهداشتی در مردادماه برگزار خواهد شد.

ایسنا

کلید واژه :

واگذاری دپارتمان

،

ابزار دقیق و plc

،

استان مرکزی

ثبت نظرات
captcha