کد خبر : ۳۴۷۸۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ارتقاء جایگاه فارس در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر توانمندی بالای فارس به واسطه دانشگاه های دارای پیشینه و اصالت، تاکید کرد: با وجود نیروی انسانی خلاق و توانمند، لازم است در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی نیز فارس جایگاه خود را پیدا کند.

ارتقاء جایگاه فارس در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا شانه ساز در جریان سفر به شیراز و در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نمایندگان مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، نیاز کنونی کشور را پرداختن به موضوعات اشتغال، توسعه و ثروت افزایی عنوان کرد.

او ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون صدور مجوز برای شرکت ها، تفویض اختیارات، برون سپاری و صدور پروانه، ادامه داد: در زمینه تفویض اختیارات در حوزه دارو و آزمایشگاه کنترل دارو، به دلیل توانمندی های بالای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این دانشگاه در اولویت های وزارت بهداشت قرار دارد.

شانه ساز افزود: شیراز از دیرباز در حوزه پزشکی مرجعیت داشته و در حال حاضر نیز اقدامات تخصصی و فوق تخصصی بسیار خوبی در این کلانشهر انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار نسبت به همکاری در توسعه خدمات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی استان فارس اعلام آمادگی کرد و گفت: باید زمینه این امر با توسعه زیرساخت ها در منطقه پنج کشور فراهم شود.

مهرزاد لطفی تاکید کرد: این دانشگاه به عنوان قطب پزشکی باید به عنوان قطب دارویی هم شناخته شود و در این راستا اقدامات دانشگاه در این راستا گسترده تر از قبل ادامه خواهد داشت.

کمک به بهبود خدمات سلامت کشور با نگاه جامع به توانمندی های فارس

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار جامعه پزشکی را پیش قراولان خدمت در مقابله با کرونا خواند و نسبت به شکست این بیماری با اثربخشی این تلاش ها ابراز امیدواری کرد.

او شیراز را قطب پزشکی کشور خواند و ادامه داد: توسعه ظرفیت های شیراز و استان فارس در این زمینه، می تواند موجب کمک به بهبود خدمات بهداشت و درمان در کشور شود. 

عزیزی همچنین به خدمت استان فارس به دیگر استان های کشور در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: در همین راستا باید به شیراز نگاه جامع تری شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان یادآور شد: فارس از قابلیت های بسیار خوبی برخوردار است و می تواند در زمینه تولید برخی تجهیزات پزشکی و محصولات دارویی فعالیت کند.

غذا و دارو مسائل کلیدی جامعه

جعفر قادری، دیگر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز دو موضوع غذا و دارو را کلیدی و پراهمیت خواند و با تاکید بر ظرفیت های بسیار بالای فارس در این حوزه، گفت: مسئولان باید در این زمینه راهگشا باشند تا بتوانیم شاهد اقدامات موثر فعالان این حوزه باشیم.

 او ادامه داد: امکانات مناسبی در خصوص تولیدات داروهای شیمیایی، گیاهی و تولید الکل طبی در فارس وجود دارد و با ظرفیت های موجود، لازم است با راهگشایی و رفع چالش ها از سوی مسوولان، زمینه بهره مندی از این ظرفیت ها را فراهم آورد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در ادامه پیرامون مواردی نظیر ظرفیت های بیمارستانی، اعتبارات، سرمایه گذاری های بخش خصوصی، ظرفیت شرکت های دانش بنیان و جایگاه پارک علم و فناوری با رئیس سازمان غذا و دارو و دیگر مسئولان حاضر در این نشست گفت وگو کرد.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت نیز در این نشست با اشاره به توسعه حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی در دنیا، گفت: در ایران نیز این امر با شتاب در حال انجام است.

سید حسین صفوی با بیان اینکه واحدهای بسیاری در کشور در حال تولید محصول در این حوزه هستند، توسعه خدمات را نیازمند همکاری دانشگاه ها عنوان کرد.

ایسنا

 

کلید واژه :

جایگاه فارس

،

تجهیزات پزشکی و دارو

ثبت نظرات
captcha