کد خبر : ۳۴۷۸۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کارخانه نوآوری در قم راه اندازی می شود

کارخانه نوآوری در راستای تقویت زیست بوم نوآوری و کارآفرینی و توسعه اقتصاد دانش بنیان، کارخانه نوآوری استان قم راه اندازی می شود.

کارخانه نوآوری در قم راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید حسین اخوان علوی با بیان اینکه تفاهم نامه سه جانبه ایجاد و راه اندازی کارخانه نوآوری استان قم به امضا رسیده است گفت: این تفاهم بین سه مجموعه پارک علم و فناوری استان قم، دانشگاه ادیان و مذاهب و مرکز توسعه فناوری راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسیده و به زودی وارد مرحله اجرایی می شود.

تبین اهداف کارخانه نوآوری

اخوان علوی با اشاره به اهداف اساسی راه اندازی کارخانه نوآوری در استان قم افزود: توسعه اقتصاد دانش بنیان، ایجاد و توسعه زیست بوم نوآوری و کارآفرینی، افزایش سهم تولید و خدمات دانش بنیان، ارتقای بهره وری اقتصادی، کارآفرینی و بهره مندی از ظرفیت های علمی و فناوری کشور از مهمترین اهداف راه اندازی کارخانه نوآوری در هر استان می باشد.

وی با تاکید براینکه راه اندازی کارخانه نوآوری به رشد و توسعه شتاب دهنده ها و استارتاپ ها و در نهایت به رشد و گسترش اشتغال و کارآفرینی دانش بنیان کمک می انجامد گفت: با توجه به این تفاهم نامه محل استقرار کارخانه نوآوری در دانشگاه ادیان و وسعت آن حدود یک هکتار از اراضی سایت دانشگاه خواهد بود.

 اخوان علوی با طرح این نکته که کارخانه های نوآوری را فرصتی برای تبدیل ایده های نو به ثروت دانست و گفت: در کارخانه نوآوری صاحبان ایده و استارتاپ ها دور هم جمع می شوند و به مدت 6 ماه می توانند از مزایا و امکانات استقرار در کارخانه نوآوری برای شکل دهی به ایده کسب و کار فناورانه خود بهره مند شوند.

کارخانه نوآوری، زمینه ساز اشتغال دانش بنیان

 اخوان علوی اعتبار این تفاهم نامه را 10 ساله عنوان کرد و گفت: برنامه های اجرایی این تفاهم نامه را نمایندگان عضو کارگروه های مشترک پیگیری خواهند کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم، با اشاره به اینکه فضای استقرار کارخانه نوآوری براساس تفاهم نامه قابل افزایش و توسعه خواهد بود تصریح کرد: دانشگاه ادیان با نگاهی کاملا آینده نگرانه و هوشمندانه ضمن حمایت از این طرح، قرار است تمام زیرساخت های فیزیکی لازم را برای توسعه کارخانه به کار بگیرد.

وی با بیان اینکه براساس توافق نامه زمان ساخت و اتمام پروژه عمرانی فاز اول تا پایان سال 99 خواهد بود گفت: پس از اتمام عملیات عمرانی هر فاز از پروژه کارخانه نوآوری را در قالب قرارداد اجاره حداقل به مدت 10 سال به پارک واگذار خواهد شد.

اخوان علوی با اعلام اینکه مدیریت کارخانه نوآوری و ساختمان های اداری آن برعهده پارک علم و فناوری استان قم خواهد بود گفت: پارک بعد از تحویل ساختمان های کارخانه مدیریت کار را برعهده خواهد گرفت و با مشارکت کارگروه همکاری برنامه ها را راهبری خواهد کرد.

وی با اشاره به این که وظیفه اصلی پارک در کارخانه نوآوری توسعه زیست بوم نوآوری از طریق ایجاد و استقرار شتاب دهنده ها، استارتاپ ها، شرکت های نوپا و سایر نهادهای زیست بوم خواهد بود گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نمایندگی مرکز توسعه فناوری راهبردی در زمینه حمایت و مشارکت در تامین مالی جهت ایجاد و راهبری کارخانه نوآوری، حمایت از توسعه شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین در استان و حمایت از توسعه شتاب دهنده ها و استارتاپ های استان فعالیت خواهد کرد.

ایسنا
 

کلید واژه :

کارخانه نوآوری در قم

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha