کد خبر : ۳۴۷۸۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زنده گیری ۲۰ سر تمساح در روستاهای منطقه سرباز

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۲۰ سر تمساح در سال ۹۸ فقط در حوزه شهرستان سرباز از روستاها و آبگیرهای پراکنده زنده گیری شده است.

زنده گیری ۲۰ سر تمساح در روستاهای منطقه سرباز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پور مردان اظهار داشت: در فصل های بارانی و تر سال با توجه به وسعت منطقه و وجود برکه ها و آبگیرهای متعدد که اغلب این قبیل آبگیرها بوسیله آب روهایی به روستاهای میزبان تمساح پوزه کوتاه یا همان «گاندو» منتهی می شود، باعث شده تا گاندوها بارها و بارها به داخل روستاها رفته و موجب بروز برخی مشکلات برای اهالی شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: در طول سال ۹۸ فقط تعداد ۲۰ سر تمساح پوزه کوتاه مردابی (گاندو) که بوسیله همین آبروها و آبگیرها به داخل روستا رفته بودند توسط محیط بانان و دوستداران محیط زیست از جمله همیاران محیط زیست زنده گیری و در یکی از زیستگاه های مناسب منطقه رهاسازی شدند.

وی افزود: این تعداد گاندو اکثراً در منطقه شهرستان سرباز زنده گیری شده است که با توجه به وسعت منطقه می توان گفت به طور تقریبی هر سه هفته یک گاندو سر از روستاهای میزبان درمی آورد و البته سنت ها و فرهنگ های بومی منطقه موجب شده تا با این گونه حیات وحش با احترام و مراقبت خاصی برخورد شود و این جای تشکر و قدردانی بسیار از مردم منطقه را دارد.

مهر

کلید واژه :

تمساح

،

روستاهای منطقه سرباز

ثبت نظرات
captcha