کد خبر : ۳۴۷۸۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا از طریق هوا منتقل می شود؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فرضیه های اخیر دانشمندان در خصوص نحوه انتقال بیماری کرونا، به لزوم استفاده از ماسک، به ویژه در محیط های بسته تاکید کرد.

کرونا از طریق هوا منتقل می شود؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر سید پوریا شجاعی در خصوص احتمال انتقال ویروس کووید-19 از طریق هوا، اظهار کرد: در اوایل شیوع این بیماری نوظهور، نتایج تحقیقات بر انتشار ویروس توسط قطرات آب به صورت معلق در هوا استوار بود، اما اخیرا عقیده بالغ بر 200 نفر از دانشمندان نشان از امکان انتقال بیماری توسط ذرات هوا دارد.

وی ادامه داد: طبق نظریه اول، امکان سرایت توسط ذرات محبوس در قطرات آب پس از خروج از دهان بیمار به دنبال سرفه یا عطسه، بیش از فاصله دو متری به حداقل می رسید و به علت داشتن وزن، فرود می آمد. اما فرضیه جدید انتقال ویروس از طریق ذرات هوا، حضور در فضاهای بسته بدون تهویه را خطرناک تر می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه یافته های اخیر نباید در مردم ایجاد استرس کند، گفت: در صورتیکه این فرضیه به طور کامل اثبات شود، همچنان با ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی می توان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

وی در پایان ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در همه مکان های عمومی، به مردم توصیه کرد در فضاهای بسته حداقل توقف را داشته باشند.

ایسنا

کلید واژه :

کرونا

،

هوا

ثبت نظرات
captcha