کد خبر : ۳۴۷۸۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ابتلای تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا

مدیرعامل انجمن تالاسمی خوزستان از ابتلای تعداد زیادی از بیماران تالاسمی استان به کرونا خبر داد.

ابتلای تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مریم خوش اخلاق در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه تعداد زیادی از بیماران تالاسمی خوزستان به کرونا مبتلا شده اند، اظهار کرد: هر چند بیماران تالاسمی در زمان مراجعه به بیمارستان ها برای خونگیری به خوبی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند و پرستاران نیز به خوبی رعایت می کنند اما با این وجود به دلیل مراجعه به بیمارستان ها، بیماران تالاسمی درگیر کرونا شده اند.

وی افزود: حدود ۳۰ نفر از بیماران تالاسمی در اهواز به کرونا مبتلا شده اند. تعدادی از مبتلایان نیز در CCU و ICU بستری شدند که بهبود یافتند و ترخیص شدند. یکی از بیماران تالاسمی دزفول که دارای سه فرزند بود، به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرده است البته مرگ و میر بیشتر از این یک مورد بوده است.

خوش اخلاق گفت: در ابتلای بیماران تالاسمی به کرونا، یکی از مشکلات ما این بوده که برخی بیماران از استان های دیگر به خوزستان سفر کرده بودند و اقدام به دریافت خون می کردند و همین مساله موجب انتقال بیماری شده است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات بیماران تالاسمی کمبود ماسک و الکل است؛ تا مدت ها زمانی که بیماران تالاسمی برای دریافت خون به مراکز درمانی مراجعه می کردند ماسک نداشتند و الکل نیز از بسته تجهیزاتی ویژه بیماران تالاسمی حذف شده است در حالی که این بیماران برای تزریق شبانه داروی خود به الکل نیاز دارند.

ایسنا

کلید واژه :

بیماران تالاسمی خوزستان

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha