کد خبر : ۳۴۷۸۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

راهی ساده برای در امان ماندن از بیماری های قلبی

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد قرار دادن دوچرخه ورزشی در شرکت ها و ادارات و استفاده کارمندان از آن تنها به میزان دو بار در هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

راهی ساده برای در امان ماندن از بیماری های قلبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی  جدید نشان می دهد قرار دادن دوچرخه ورزشی در شرکت ها و ادارات و استفاده کارمندان از آن تنها به میزان دو بار در هفته می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

پژوهش ها همچنین نشان می دهد، استفاده کارمندان از دوچرخه دو بار در هفته  هر بار به میزان ۹ دقیقه می تواند به سلامت قلب آنها کمک کند.

کارشناسان بهداشتی یادآور می شوند، با توجه به اینکه زمان لازم برای ورزش با دوچرخه کوتاه است، کارمندان نیاز به تعویض لباس ندارند و همین موضوع می تواند آنان را برای استفاده از دوچرخه و ورزش ترغیب کند.

محققان ادعا می کنند، این روش باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی تا ۱۵ درصد و همچنین کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ می شود.

دانشمندان نیز می گویند:  این تمرین به حدی آسان است که افراد حتی می توانند آن را با لباس کار خود انجام دهند، بدون اینکه عرق کنند و نیاز به دوش گرفتن بعد از آن داشته باشند.

پژوهش های زیادی نشان داده، سطح ضعیف آمادگی قلبی و تنفسی یکی از  مهم ترین دلایل برای بروزبیماری های قلبی عروقی و سرطان است.

این مطالعه توسط دانشگاه استرلینگ در اسکاتلند انجام شده است.

فارس

کلید واژه :

در امان ماندن از بیماری های قلبی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha