کد خبر : ۳۴۷۸۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دوازدهمین شهرک کشاورزی استان اردبیل در خلخال ایجاد می شود

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل گفت:دوازدهمین شهرک کشاورزی این استان در شهرستان خلخال ایجاد و راه اندازی می شود

دوازدهمین شهرک کشاورزی استان اردبیل در خلخال ایجاد می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کاظم عبدالله عموقین  در حاشیه بازدید از محل اجرای طرح شهرک کشاورزی و گلخانه ای طولش خلخال افزود:در حال حاضر ۱۱ شهرک کشاورزی در مناطق مختلف این استان ایجاد و راه اندازی شده است .

وی اظهار داشت: از مجموع ۱۱ شهرک کشاورزی استان اردبیل ۹ شهرک گلخانه ای و ۲ شهرک نیز دامپروری است  و از مجموع ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار سطح شهرک های گلخانه ای تاکنون ۷۹ هکتار بصورت سالن و سوله احدث و مورد بهره برداری قرار گرفته که تا پایان امسال این میزان به ۱۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

او  بیان کرد: طرح احداث شهرک های گلخانه های بزرگ و مجتمع های سرپوشیده کشاورزی اواخر سال ۹۷ در استان اردبیل آغاز شده و یکی از طرح های موفق کشاورزی این استان است.

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل با اشاره به تامین همه زیر ساخت های مورد نیاز تولید گلخانه ای از قبیل آب، برق و گاز و راه دسترسی و نیز آغاز عملیات ساخت سازه توسط سرمایه گذاران در این شهرک ها گفت: با این حال در کمتر از ۱۸ ماه گذشته کار بزرگی در احداث گلخانه در استان اردبیل انجام شده است.

 عموقین  با اشاره به احداث و بهره برداری ۷۹ هکتار گلخانه در استان اردبیل طی سال گذشته گفت: اثار موفق اقتصادی و اشتغال احداث این مجموعه های گلخانه ای در ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات کشاورزی  بصورت واضح مشخص است .

وی رفع بیکاری، رونق اقتصادی، افزایش تولید ،  مصرف بهینه آب کشاورزی و رشد قابل ملاحظه بهره وری خاک و منابع تولید کشاورزی را از جمله آثار توسعه شهرک های گلخانه ای در استان اردبیل ذکر کرد.

وی تامین کامل زیرساخت ها از جمله آب و برق و گاز را نیاز ضروری شهرک های گلخانه ای استان اردبیل اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاران فعال تر از بخش دولتی کار کرده اند به طوری که هم اکنون برخی از واحدهای گلخانه ای استان معطل تامین این زیرساخت هاست.

مدیرشرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل  اصلاح فرایند طولانی اداری برای احداث گلخانه و نیز اعطای آسان تر تسهیلات بانکی را از ضرورت های مورد نیاز برای توسعه کشت گلخانه ای در استان اردبیل دانست و افزود: مقدمات راه اندازی دهمبن شهرک گلخانه ای استان اردبیل در  شهرستان خلخال فراهم شده و این شهرک بزودی در اختیار تولید کنندگان بخش کشاورزی منطقه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی شهرک گلخانه ای طولش خلخال در سطح ۲۳ هکتار زمینه اشتغال مستقیم ۱۵۰ نفر و اشتغال غیرمستیم ۲۰۰ نفر از بیکاران این شهرستان  را فراهم می شود گفت:شرکت شهرک های کشاورزی استان اردبیل برای ایجاد زیر ساختی مورد نیاز این شهرک اقدام می کند .

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت این پروژه بزودی آغاز می شود ، اعلام کرد:برای تامین آب شرب ،کشاورزی برق و راه دسترسی به شهرک گلخانه ای خلخال و دوازدهمین شهرک کشاورزی استان اردبیل ۴۴ میبلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که ۴۰ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ملی و چهار میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای امسال استان اردبیل تامین می شود.

ایرنا

کلید واژه :

ایجاد دوازدهمین شهرک کشاورزی

،

استان اردبیل

،

خلخال

ثبت نظرات
captcha