کد خبر : ۳۴۷۸۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خیز خودروسازی فردای سمنان برای ساخت خودروهای برقی با داخلی سازی ۲۰درصدی تکنولوژی

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به تمجید از برنامه ریزی خودروسازی فردای سمنان برای تولید خودروهای برقی با داخلی سازی ۲۰درصدی پرداخت و گفت:تدوین چشم انداز و برنامه های آینده نگر، از ویژگی های اصلی، بارز و شاخص تولید انواع خودرو در شرکت تولیدی خودرو سازی فردا سمنان است.

خیز خودروسازی فردای سمنان برای ساخت خودروهای برقی با داخلی سازی ۲۰درصدی تکنولوژی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر بیات، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) در بازدید از شرکت خودرو سازی فردا سمنان، با بیان اینکه امروز به دلیل آلودگی هوا در کلان شهرها، حمایت از تولید موتور سیکلت و خوردوی برقی در دستور کار است، اظهار کرد: با توجه به این چشم انداز، شرکت خوردو سازی فردا تولید خودروهای برقی با داخلی سازی ۲۰ درصدی این خودروهارا در دستور کار قرار داده که برنامه و چشم انداز بسیار ارزشمندی است.
وی افزود: به دلیل وارونگی هوا در ایامی از سال در شهرهای آلوده با آلودگی هوا و رسیدن به مرز هشدار روبرو هستیم و تولید خودروهای برقی می توانند در کاهش این مهم تاثیر گذار باشند.
رئیس سازمان ایدرو با بیان اینکه باید داخلی سازی نهایی و کامل این محصولات و راهکاری برای تولید باتری با کیفیت برای اینگونه خودروها در داخل کشور در دستور کار باشد، اضافه کرد: مساعدت و هماهنگی از سوی وزارت صمت و شرکت ایدرو برای تسریع در نهایی شدن امکان سنجی های تولید و راه اندازی خط تولید با شرکت خودرو سازی فردا انجام می شود.
وی همچنین تاکید کرد: وظیفه حاکمیت و وزارت صمت این است که با همکاری مسئولین و دستگاه های مرتبط به دلیل کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی، مشوق هایی برای اینگونه واحدهای تولیدی برای گسترش تولید خودروهای برقی در نظر بگیرند.
بیات اضافه کرد: به دلیل تحریم های اقتصادی که بر کشور اعمال شده است، تامین ارز برای واردات قطعات به منظور تولید خودرو های برقی، امری دشوار است که نیاز است تا راهکاری برای این مهم اندیشیده شود.
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان اظهار کرد: سالن تولید خوردو در شرکت خودرو سازی فردا سمنان، یکی از مطلوبترین و بهترین خط تولیدها و سالن های تولید خودرو در کشور است که نیاز به حمایت و تقویت دارد.

ایسنا

کلید واژه :

خیز خودروسازی فردای سمنان

،

ساخت خودروهای برقی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha