کد خبر : ۳۴۷۷۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خدمات پزشکی از راه دور به ۱۰۰ نقطه مرزی کشور گسترش یافت

معاون بهداری ناجا با اشاره به رویکرد این معاونت به گسترش خدمات بهداشتی، امدادی، تشخیصی و درمانی تا دورترین نقاط مرزی، از گسترش ارائه خدمات پزشکی از راه دور…

خدمات پزشکی از راه دور به ۱۰۰ نقطه مرزی کشور گسترش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش پایگاه خبری ناجا سردار "محمد رضا حسینی" روز پنجشنبه در نشست تعاملی با فرمانده و معاون هماهنگ کننده مرزبانی ناجا که با هدف تبادل نظر و هم اندیشی در راستای رفع محدودیت ها و کمبودهای بهداشتی، امدادی و درمانی نقاط مرزی کشور برگزار شد، اظهار داشت: تلاش می کنیم با ایجاد و گسترش بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات بهداشتی، امدادی، تشخیصی و درمانی را از مرکز به نقاط دور افتاده و مرزی گسترش دهیم. 

معاون بهداری ناجا با اشاره به راه اندازی سامانه خدمات پزشکی از راه دور در ۱۰ نقطه مرزی استان آذربایجان غربی از اهتمام این معاونت به راه اندازی ۱۰ سامانه دیگر در نقاط مرزی سیستان و بلوچستان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع با ایجاد بسترهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، گسترش سامانه خدمات پزشکی از راه دور به ۱۰۰ نقطه مرزی کشور در دستور کار قرار دارد.

وی در ادامه تجهیز ۱۰ مرکز درمانی مرزبانی و هنگ های مرزی برخوردار از پزشک معاین به سامانه مدیریت یکپارچه اطلاعات درمانگاهی (C.I.S) را از دیگر اولویت ها و برنامه های معاونت بهداری ناجا در حوزه بهداد مرزبانی ذکر و خاطرنشان کرد: با تشریک مساعی معاونت بهداد ناجا و معاونت بهداد مرزبانی در تأمین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری سامانه C.I.S به یاری خداوند متعال، هفته آینده، اولین مرکز درمانی مرزبانی ناجا در استان اردبیل به سامانه مدیریت اطلاعات درمانگاهی مجهز می شود.

دکتر حسینی در ادامه مجروحان خدمتی، آسیب های عمدی و بیماری های واگیر را سه محور مهم و مورد توجه در حوزه بهداشت، امداد و درمان ذکر و تصریح کرد: تلاش می کنیم حوزه درمان و روان شناسی تا حد زیادی به این سه محور مهم معطوف باشد.

وی با اشاره به توافقاتی که پیش از این با بهداد مرزبانی در خصوص اجرای طرح "پزشک دوار" صورت پذیرفته بود، بیان کرد: بر اساس این طرح، وضعیت سلامت کارکنان در جریان بازدیدهای پزشکان اعزامی مورد رصد و ارزیابی قرار می گیرد.

نوسازی و تجهیز تعدادی از آمبولانس های ناجا و تحویل به مرزبانی از دیگر مباحث مطرح در این جلسه بود که به منظور در اختیار گرفتن هرچه سریع تر این آمبولانس ها، معاون بهداد ناجا در خصوص پیگیری و رایزنی با معاونت آماد و پشتیبانی ناجا قول مساعد داد.

سردار "احمد علی گودرزی" فرمانده مرزبانی ناجا به موضوع در دستور کار بودن ارتقای ساختار مرزبانی ناجا اشاره و از ارائه طرح اولیه این ساختار به معاونت طرح و برنامه و بودجه ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح خبر داد که در این راستا دکتر حسینی خواستار مورد توجه قرار گرفتن هنگ ها و حوزه بهداشت و درمان آنها در ساختار جدید شد.

سردار "حسن اسدالهی" معاون هماهنگ کننده مرزبانی ناجا با اشاره به کمبود و محدودیت های برخی امکانات و خدمات درمانی در مناطق مرزی کشور، پیشنهادی مبنی بر خرید این خدمات از یگان های ارتش و سپاه مستقر در مرزها را مطرح کرد که در این راستا ضمن بررسی نیازمندی های مرزبانی به اقلام امدادی به ویژه بندآورنده های خون، تجهیز نقاط مرزی عملیاتی به این اقلام با مشارکت معاونت بهداد ناجا و بهداد مرزبانی در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تدوین برنامه ۵ ساله بهداری ناجا در سال ۱۴۰۰ خواستار توجه ویژه به بهداری مرزبانی در این برنامه شد.

ایرنا

 

 

کلید واژه :

گسترش خدمات پزشکی از راه دور

،

به ۱۰۰ نقطه مرزی کشور

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha