کد خبر : ۳۴۷۷۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه های هرمزگان به بهره برداری رسید

سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه های هرمزگان امروز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران با دستور رییس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس به…

سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه های هرمزگان به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، معاون آب و آبفا وزارت نیرو در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: این سه طرح شامل سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن) بندرعباس، طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه «شمیل» و سه هزار هکتار از شبکه دشت «میناب» و شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل و نیز طرح تامین و انتقال آب شهرک صنعتی میناب(فیروز) است.

قاسم تقی زاده خامسی بیان داشت: هزینه اجرای این پروژه ها رقمی بیش از چهار هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بوده که چهار هزار میلیارد آن توسط بخش خصوصی برای اجرای سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن بندرعباس) تامین و مابقی نیز از محل منابع دولتی هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن) بندرعباس به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب با هدف تامین کمبود آب شهرستان بندرعباس اجرا شده که ۹۰ هزار نفر را در شهرستان های خمیر و بندرعباس زیر پوشش قرار می دهد.

این مقام مسوول ادامه داد: طرح تامین و انتقال آب به شبکه گلخانه شمیل و سه هزار هکتار از شبکه دشت میناب و شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل با احداث ۷ کیلومتر خط لوله فولادی به قطر ۹۰۰ میلی متر، ۵۲ دستگاه حوضچه شیرآلات آب و تهیه و اجرای ۵ کیلومتر لوله پلی اتیلن با سرمایه گذاری ۳۴۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

خامسی تصریح کرد: طرح تامین و انتقال آب شهرک صنعتی میناب (فیروز) هم با هدف تامین آب مصرفی شهرک صنعتی تیرور از خط دوم انتقال آب میناب به بندرعباس با ۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری دولتی اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 ۲۶ تیرماه  ۲۷ هزار میلیارد ریال طرح آب و برق با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

ایرنا

 

کلید واژه :

سه پروژه تامین آب و ساماندهی رودخانه ها

،

هرمزگان

،

بهره برداری

ثبت نظرات
captcha