کد خبر : ۳۴۷۷۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح آبرسانی به ۵۵ روستای بشاگرد امسال به بهره برداری می رسد

استاندار هرمزگان گفت: تا پایان سال جاری پروژه آبرسانی به ۵۵ روستای شهرستان بشاگرد، افتتاح خواهد شد.

طرح آبرسانی به ۵۵ روستای بشاگرد امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فریدون همتی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۲۰ پروژه صنعت آب و برق در هرمزگان که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور رییس جمهوری انجام شد، اظهار داشت: امروز مرحله نخست طرح آبرسانی از سد جگین به شهرستان بشاگرد به عنوان بزرگترین پروژه اجرا شده در این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی افزود: در حوزه ساخت راه نیز طرح های بزرگی در شهرستان بشاگرد در حال اجراست و تا پایان دولت دوازدهم این شهرستان به لحاظ زیرساخت های مختلف از جمله آب، راه و آموزش به شاخص های مطلوبی می رسد.

همتی با اشاره به افتتاح مرحله دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، گفت: همچنین تا آبان ماه سال جاری نیز مرحله نخست بزرگترین آب شیرین کن کشور در بندرعباس آماده بهره برداری خواهد شد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: راه اندازی این آب شیرین کن های بزرگ در بندرعباس، موجب تامین آب شرب پایدار برای شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این آب شیرین کن ها، استفاده از آب سدهای میناب و شمیل و نیان برای شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر به تدریج کاهش می یابد و آب این سدها جهت توسعه کشاورزی و اشتغالزایی در شرق هرمزگان به ویژه شهرستان میناب مورد استفاده قرار می گیرد.

ایرنا

 

کلید واژه :

طرح آبرسانی

،

شهرستان بشاگرد

ثبت نظرات
captcha