کد خبر : ۳۴۷۷۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گرمای 50 درجه در اهواز و ایلام/ باد شدید و گردوخاک در شرق تا 5 روز آینده

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از شنبه 28 تیر تا 31 تیر در خوزستان و جنوب ایلام رخداد دمای 49 و 50 درجه و حتی بالاتر پیش بینی و توصیه می شود جهت جلوگیری از گرمازدگی از تردد غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب اجتناب شود.

گرمای 50 درجه در اهواز و ایلام/ باد شدید و گردوخاک در شرق تا 5 روز آینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، بیان کرد: امروز رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در استان های مازندران، خراسان شمالی، گلستان، شمال خراسان رضوی و شمال غرب، همچنین در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، قزوین و سمنان، شاهد هستیم. 

وی ادامه داد: فردا 27 تیر در استان های خراسان شمالی، گلستان، مازندران، شمال خراسان رضوی و شمال آذربایجان غربی، همچنین ارتفاعات البرز بارش پراکنده خواهیم داشت؛ این شرایط روز 28 تیر در ارتفاعات البرز و استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی حاکم است. 

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در مناطقی که ذکر شد احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و برخورد صاعقه وجود دارد که توصیه می شود احتیاط در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات در دستور کار باشد.

ضیائیان بیان کرد: در سه روز آینده رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات هرمزگان، ارتفاعات زاگرس در استان های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب اصفهان، لرستان، قم و استان مرکزی پیش بینی می شود. 

وی اظهار کرد: از شنبه 28 تیر تا سه شنبه 31 تیر در خوزستان و جنوب ایلام بالا بودن دمای احساسی، رخداد دمای 49 و 50 درجه و حتی بالاتر در طی بازه زمانی ذکر شده پیش بینی می شود، توصیه می شود صرفه جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف و اجتناب از ترددهای غیرضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب جهت جلوگیری از گرمازدگی، در دستور کار باشد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: از یکشنبه 29 تیر تا سه شنبه 31 تیر در اغلب مناطق کشور آسمان صاف است و در نوار شمالی کشور افزایش دمای 3 تا 6 درجه ای پیش بینی می شود. 

ضیائیان افزود: در پنج روز آینده در شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی ساعات همراه با باد و گرد و خاک است. 

وی گفت: در این مدت در مناطق شرقی کشور، به دلیل وزش باد شدید احتمال آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد که توصیه می شود محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها در دستور کار باشد.

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 11 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود. 

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری، گاهی با وزش باد پیش بینی می شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 36 و 26 درجه خواهد بود. 

مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز در تهران آسمان ابری، جهت باد جنوب غربی و سرعت باد 14 کیلومتر بر ساعت است، دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 25 درصد است.

فارس

 

کلید واژه :

گرمای 50 درجه هوا

،

باد شدید و گردوخاک

ثبت نظرات
captcha