کد خبر : ۳۴۷۷۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وقت اضافه به تالاب شادگان ازسوی کنوانسیون رامسر

معاون طبیعی حفاظت محیط زیست استان گفت: در صورت ادامه تخلیه زباله های شهری آبادان و خرمشهر، نام تالاب شادگان از کنوانسیون رامسر حذف خواهد شد.

وقت اضافه به تالاب شادگان ازسوی کنوانسیون رامسر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عادل مولا معاون طبیعی حفاظت محیط زیست خوزستان، در خصوص تخلیه زباله های شهری آبادان و خرمشهر در تالاب شادگان و هشدارهای اخیر جهت خارج نمودن نام تالاب شادگان از کنوانسیون رامسر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخیرا این هشدار داده شده که در صورت عدم سامان دهی زباله های اطراف تالاب شادگان اسم این تالاب از کنوانسیون رامسر خارج خواهد شد.

وی افزود: یکی از بندهای این کنوانسیون که یک پیمان بین المللی جهت حفظ و حمایت تالاب ها و حیوانات، پرندگان و گیاهان وابسته به آنان است، نبود تهدیدهای بهداشتی و امنیتی تالاب است که متاسفانه این تهدید در تالاب شادگان دیده می شود.

معاون طبیعی حفاظت محیط زیست استان گفت: در طول سال های اخیر اداره کل محیط زیست پیگیر این مسئله بوده و شکایت های متعددی پیرامون تخلیه زباله در تالاب شادگان تنظیم شده است.

وی ادامه داد: یکی از عوامل ادامه این اقدام تهدید برانگیز، نبود جایگاه تخلیه زباله در شهرهای خرمشهر و آبادان بود که خوشبختانه مجوز لازم این امر صادر شد.

عادل مولا اذعان کرد: در تصمیمات اخیر پیرامون این مشکل، مقرر شد ظرف یک ماه مشکل تخلیه زباله های شهری آبادان و خرمشهر در تالاب شادگان حل شود.

فارس

کلید واژه :

تالاب شادگان

،

کنوانسیون رامسر

ثبت نظرات
captcha