کد خبر : ۳۴۷۷۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فراخوان تجلیل از محیط بانان پایتخت منتشر شد

سازمان زیباسازی شهرداری تهران با انتشار فراخوانی از هنرمندان دعوت کرد تا در ارسال آثار دیوارنگاری با محتوای تجلیل از محیط بانان شرکت کنند.

فراخوان تجلیل از محیط بانان پایتخت منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هنرمندان تجسمی می توانند ایده ها و طرح های خود را با موضوع یادشده به آدرس ایمیل سازمان زیباسازی شهر تهران ارسال کنند.

هنرمندان باید برای شرکت در این فراخوان طرحی نمادین آماده کنند و اسامی شهدای محیط بان را با صفحه آرایی و نوشتار مناسب در طرح جای دهند.

هنرمندان برای ارسال آثار تا پایان روز یکشنبه، ۱۹ مرداد سال جاری مهلت دارند و ثبت نام و ارائه آثار فقط از طریق ایمیل farakhan.mohitban@gmail.com صورت می گیرد.

سازمان زیباسازی شهر تهران هدف از این اقدام را پاسداشت فداکاری «محیط بانان» کشورمان و افزایش حمایت و آگاهی از کار حساس و مهم «حفاظت و کنترل عرصه های طبیعی و حیات وحش» اعلام کرد.  

ادای احترام به محیط بانان شهید و همکارانشان که شجاعانه نقش خود را در محافظت از محیط زیست کشور ایفا می کنند، دست یابی به ایده های نو و خلاقانه، ارتقای کیفیت سیما و منظر شهری و بهره مندی از آثار فرهنگی و هنری از جمله اهداف دیگر این فراخوان است.

بر اساس این فراخوان ارتباط موضوعی و مضمونی ایده و طرح با تجلیل و ادای احترام به محیط بانان و شهدای محیط بان، توجه به ایده های توصیفی، ارجاعات واقعی و دارای بیان مؤثر، مخاطب پذیری بالا و قابلیت اجرا در فضاهای شهری، توجه به تکنیک اجرای اثر با رنگ اکریلیک از ویژگی هایی است که باید در طرح های ارسالی مورد توجه قرار بگیرد.

هر هنرمند می تواند سه طرح پیشنهادی ارسال کند و طرح ها نباید پیش از این در رویدادهای دیوارنگاری تصویب یا اجرا شده باشد؛ پس از اعلام نتایج اولیه در صورت انتخاب شدن طرح، هنرمند منتخب باید فایل لایه باز آن را با فرمت psd با کیفیت dpi  200 و در قطع 50×70 سانتی متر به دبیرخانه رویداد تحویل دهد.

دبیرخانه از پذیرفتن طرح از هنرمندانی که نقص مدارک دارد یا طرح های پیشنهادی خود را خارج از ضوابط و فرمت معرفی شده ارائه داده باشد، معذور است و مسئولیتی در قبال این گونه آثار نخواهد داشت؛ در این فراخوان ارائه پرینت حذف شده و هنرمندان صرفا باید با ارائه فایل تصویری با شرایط ذکر شده، طرح های خود را به دبیرخانه ارائه کنند.

بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد طرح ها به عهده هیأت داوران است و سازمان زیباسازی امکان برگزاری نمایشگاه یا سایر مقاصد انتشاراتی از طرح های انتخابی را برای خود محفوظ می داند.

طرح های ارسالی هنرمندان پس از داوری به هنرمندان عودت داده نخواهد شد و رعایت کلیه قوانین مربوط به حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده آثار است.

ایرنا

کلید واژه :

محیط بانان

ثبت نظرات
captcha