کد خبر : ۳۴۷۷۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مهمترین ابزار برای مقابله با کرونا استفاده از ماسک است

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بهترین روش پیشگیری از شیوع کرونا استفاده از ماسک است، افزود: رئیس جمهور به وزرات صمت و شهرداری تهران دستور داده است تا ماسک ارزان در اختیار مردم قرار دهند.

مهمترین ابزار برای مقابله با کرونا استفاده از ماسک است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در برنامه تیتر امشب، با بیان اینکه استعفای وزیر بهداشت شوخی تلخی بود، گفت: استعفاء و کناره گیری در شأن وزیر بهداشت و تیم همراه نیست.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بهترین روش پیشگیری از شیوع کرونا استفاده از ماسک است، افزود: رئیس جمهور به وزرات صمت و شهرداری تهران دستور داده است تا ماسک ارزان در اختیار مردم قرار دهند. متاسفانه در مراکز خرید و خدماتی فاصله گذاری اجتماعی مناسب نیست که این موضوع اثرات منفی به در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط جنگی با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: همه کشور های دنیا تا زمان کشف داروی ویروس کرونا باید با این ویروس رفتار تهاجمی داشته باشند.

حریرچی با اشاره به اینکه مجموعه دولت، نظام و وزارت بهداشت کاملاً در اختیار مردم هستند تا ویروس منحوس کرونا را شکست دهیم، گفت: با توجه به شرایط کشور مجبوریم به خاطر معیشت و اقتصاد بازگشایی ها را داشته باشیم لذا مهمترین ابزاری که با استفاده از آن می توانیم از انتقال بیماری کرونا جلوگیری کنیم استفاده از ماسک است.

معاون وزیر بهداشت خطاب به کسانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی کنند بیان کرد: اگر به خودتان رحم نمی کنید به کادر پزشکی رحم کنید، با کرونا شوخی نکنید. ریه فردی که به علت کرونا در آی سی یو بستری می شود دیگر مانند ریه سالم عمل نمی کند.

کلید واژه :

مقابله با کرونا

،

ماسک

ثبت نظرات
captcha