کد خبر : ۳۴۷۷۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش بستری های کرونا در بیمارستان های تهران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تهران بستری شدند.

افزایش بستری های کرونا در بیمارستان های تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی رضا زالی، افزود: آمار فوتی ها در تهران در هشت روز اخیر تغییر محسوسی در مقایسه با زمان قبل از آن نداشته و نسبتاً ثابت بوده است.

وی گفت: درباره آمار کشوری که رو به افزایش است بخشی به استان هایی مربوط می شود که در حال سیر کردن این موضوع به سمت پیک هستند بنابراین استان هایی مانند خوزستان، آذربایجان شرقی و غربی، بوشهر، هرمزگان و مواردی که میزان ابتلاء رو به افزایش است طبیعتاً بر میزان مرگ و میر هم اثر خواهد گذاشت.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، درباره علت اینکه چرا آمار فوتی ها در تهران نسبت به روزهای قبل ثابت مانده است، افزود: ما در تهران در ارتباط میان بیماران بستری در بخش های ویژه و میزان فوتی ها ارتباط مستقیم داشته ایم و، چون تعداد بستری در بخش های ویژه، تفاوت قابل توجهی نسبت به هشت روز گذشته نداشته بنابراین آمار مرگ و میر در تهران تقریباً سیر ثابتی داشته است.

زالی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۴ نفر در بخش های عادی بستری شدند که یک و نیم درصد در مقایسه با روز پیش از آن افزایش داشته است و تعداد بستری شدگان در بخش های ویژه هم ۶۲ نفر بوده و در تعداد ترخیص شدگان هم تفاوت چندانی نداشته ایم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بهبود یافتگان بیماری کرونا چه زمانی و از کجا باید مجوز بازگشت به کار دریافت کنند، افزود: ما در این باره با دو گروه مواجه هستیم، مبتلایانی که بیماری خود را کتمان کردند و به دستگاه های اداری و اجرایی خودشان اعلام نکردند و گروهی هم که مبتلا شدند، اما با افراط و تفریط مسئولان درباره بهبود یافتگان مواجه شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: در افرادی که بیماری کرونا اثبات شده است دو هفته پس از پایان علائم، معمولاً در انتقال بیماری به دیگران مصونیت بالاتری خواهند داشت و فردی که مبتلا است باید دو پی سی آر منفی داشته باشد و یا بر اساس دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت، دو هفته از مجموعه علائم گذشته باشد.

زالی افزود: کسانی هم که در بیمارستان بستری هستند حتماً باید بیش از ۷۲ ساعت از قطع کامل تب، بدون استفاده از داروی تب بر گذشته باشد بنابراین اگر فردی از بیمارستان ترخیص شد و دو هفته از بروز علائم گذشته باشد میزان سرایت پذیری این افراد به حد قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد:، اما توصیه ما این است که اگر در مواردی مشکوک هستند به پزشک مراجعه کنند و بر اساس نظر پزشک هم مرخصی استعلاجی و هم گواهی اولیه دریافت کنند تا بتوانند در مدت زمان اعلام شده در محل کار خود حضور پیدا کنند.

زالی گفت: طبیعتاً هر که فکر می کند هنوز مظنون به ابتلاء به بیماری است از حضور در محیط های اداری اجتناب کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: در بحث بیماران مراجعه کننده به بخش های بیمارستانی باید توجه کنیم که گاهی اوقات شکل گیری آنتی بادی یا آی جی جی ۶ تا ۸ هفته طول می کشد تازه به عیار لازم هم نمی رسد.

وی گفت: اگر بخواهیم صبر کنیم تا آنتی بادی به اندازه کافی تشکیل شود زمان بر خواهد بود به همین دلیل سازمان جهانی بهداشت دو هفته پس از ترخیص و دو هفته پس از فروکش کردن مجموع علائم را به عنوان زمان بازگشت به محیط های اداری و اجتماعی در نظر گرفته است.

کلید واژه :

افزایش بستری های کرونا

،

بیمارستان های تهران

ثبت نظرات
captcha