کد خبر : ۳۴۷۷۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خودسرانه «دگزامتازون» مصرف نکنید

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه روند ابتلا, بستری و فوتی های کرونایی در استان های با وضعیت قرمز بالاست, گفت: بیماران کرونایی خودسرانه دگزامتازون مصرف نکنند.

خودسرانه «دگزامتازون» مصرف نکنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایرج حریرچی عصر امروز در بازدید از بیمارستان های سطح شهر با بیان اینکه هم اکنون استان کردستان, جزو استان های با وضعیت قرمز کرونا است، اظهار داشت: این روزها روند ابتلا, بستری و فوتی های کرونایی در استان صعودی و به طرز قابل توجهی روبه افزایش است.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در برخی از شهرستان های استان ها با وضعیت قرمز همچون کردستان کمبود تجهیزات پزشکی داشتیم که در این راستا, یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان مریوان اختصاص و بیمارستان توحید سنندج نیز از لحاظ اکسیژن ساز تجهیز خواهد شد.

وی درباره تاثیرات دارویی دگزامتازون در بیماران کرونایی اظهار کرد: در برخی از مراحل بیماری, از کورتن استفاده کرده که دگزامتازون هم یکی از انواع کورتن هاست اما این به آن معنا نیست که بیماران کرونایی خودسرانه آن را مصرف کنند.

حریرچی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و تعداد فوتی های کرونایی در 10 استان با وضعیت قرمز, از مردم خواست که از حضور در تجمعات و مراسمات عروسی و ختم خودداری کرده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون کل وزارت بهداشت در این بازدید در یک فضای صمیمی از نزدیک از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های سطح شهر سنندج دلجویی کرد.

حریرچی: کرمانشاه دومین استان کشور از نظر شیوع کرونا است

معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت:استان کرمانشاه در حال حاضر دومین استان کشور از نظر روند شیوع بیماری و افزایش میزان بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است و بایستی اقدامات جدیدی صورت گیرد که خوشبختانه برنامه ها و اقدامات صحیحی در این راستا توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه صورت گرفته است.
بیست و چهارمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در این نشست دکتر حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان کرمانشاه در حال حاضر دومین استان کشور از نظر روند شیوع بیماری و افزایش میزان بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است و بایستی اقدامات جدیدی صورت گیرد که خوشبختانه برنامه ها و اقدامات صحیحی در این راستا توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی انجام شده جهت افزایش تعداد تخت های بستری در هفته های آتی مشکل خاصی در خصوص تامین امکانات درمانی در استان کرمانشاه وجود ندارد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: بایستی جهت عادی سازی شرایط درمانی مراکز بیمارستانی در راستای ارائه خدمات درمانی به بیماران که بدلیل بیماری های مختلف دچار مشکل شده اند، اقدامات لازم صورت گیرد.

حریرچی عنوان داشت: بنابراین در این راستا پیشنهاد می کنم با توجه به ضرورت ادامه روند درمانی این نوع بیماران کمیته ای جهت مدیریت و بازگشایی مجدد بخش های غیر کرونایی و ارائه خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی به بیماران مختلف تشکیل شده و پروتکل های لازم پیش بینی شود.

دکتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با بیان اینکه پیش بینی های لازم برای مقابله با کرونا ویروس اندیشیده شده، عنوان داشت: با توجه به افزایش شیوع بیماری در ایام اخیر پیش بینی لازم جهت افزایش ۱۰۰ تخت در هفته را انجام داده و اقدامات اجرایی لازم صورت گرفته است.

وی افزود: بیشترین آمار ابتلا در استان بعد از تعطیلات عید فطر بوده که بدلیل انجام مسافرت های و مراسمات ویژه اهل تسنن به مناسبت این روز و همچنین عدم توجه به پروتکل های بهداشتی و سیاستگذاری های اجتماعی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: قبل از شیوع بیماری کرونا در بیمارستان امام رضا (ع) ۱۷ تا ۲۰ درصد از بیماران اجرایی از استان های اطراف بوده که این موضوع پس از شیوع بیماری کرونا عملا به صفر رسیده است که این امر باعث کاهش میزان مراجعات در اثر ترس مردم از ابتلا در بیمارستان بوده است .

ابتلای دستیاران تخصصی و متخصصین و کادر درمانی به کرونا در استان در بسیاری از رشته ها باعث کاهش توان ارائه خدمات درمانی به بیماران شده است.

در ادامه این نشست، دکتر روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، اظهار کرد: پیش بینی انجام شده در ابتدای فرآیند برای هزار تخت بستری بوده که در فاز های مختلف راه اندازی شده است و خوشبختانه تاکنون مشکل و کمبودی در تخت بستری برای بیماران کرونایی نداریم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۳۰ تخت خالی در مراکز کرونایی داشته و پیش بینی های لازم جهت افزایش این تعداد نیز انجام شده است.

کلید واژه :

دگزامتازون

ثبت نظرات
captcha