کد خبر : ۳۴۷۷۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بارقه های امید در مبارزه با کرونا ظاهر شده است

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه از ظاهرشدن نشانه های امیدواری در مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

بارقه های امید در مبارزه با کرونا ظاهر شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه گفت نشانه های امیدواری در مبارزه با ویروس کرونا ظاهر شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «تدرس آدهانوم»، مدیر سازمان جهانی بهداشت، علی رغم این در یک نشست آنلاین تأکید کرد کشورها باید اقدامات پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از گسترش این ویروس ادامه دهند.

به نوشته رویترز، مدیر کل سازمان جهانی بعداشت گفته با آنکه شمار موارد ابتلا به «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) در بسیاری از نقاط دنیا رو به افزایش است، «بارقه های امید» ظاهر شده اند.

تدروس علاوه بر این گفت اینکه نتایج تحقیقات اولیه نشان داده اند که یک کورتون ارزان قیمت به نام دگزامتازون دارای اثرای درمانی روی بیماران است «اخبار بسیار خوشایندی» است.

نتایج اولیه برخی پژوهش ها در انگلیس روز سه شنبه نشان دادند دگزامتازون که از دهه ۱۹۶۰ از آن به عنوان داروی ضدالتهاب استفاده شده اثرات مثبتی در درمان بیماران داشته است.

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. ۴ گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه گیر جهانی» اعلام کرد.

کلید واژه :

سازمان جهانی بهداشت

،

مبارزه با کرونا

ثبت نظرات
captcha