کد خبر : ۳۴۷۷۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ممنوعیت فروش اینترنتی دارو و مکمل ها 

معاون وزیر بهداشت در نامه ای به رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اعلام کرد: تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است و برخی کالا های سلامت محور نظیر کالا های آسیب رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی مواجه هستند.

ممنوعیت فروش اینترنتی دارو و مکمل ها 

 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، معاون وزیر بهداشت در نامه ای به رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اعلام کرد: تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است و برخی کالا های سلامت محور نظیر کالا های آسیب رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی مواجه هستند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا شانه ساز در این نامه اظهار کرد: با توجه به گزارش های دریافتی و اخبار واصله، سایت های غیرمجازی به نام داروخانه مجازی (با نام های داروخانه آنلاین، داروخانه آنلاین مثبت سبز، داروکده، ایزی دارو، سلام دارو و عناوین مشابه) نسبت به تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل (دارویی، تغذیه ای، ورزشی، رژیمی) اقدام می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اسناد بالادستی نظیر مواد ۳ و۱۴ قانون مقررات مربوط به امور پزشکی و دارویی، تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بند ج. ماده ۷ قانون احکام دائمی توسعه ای کشور و قانون منع تبلیغات کالا های آسیب رسان سلامت و غیرمجاز و مقررات جاری، تبلیغ و فروش اینترنتی دارو و مکمل ها ممنوع است و برخی کالا های سلامت محور نظیر کالا های آسیب رسان سلامت نیز حسب مورد با ممنوعیت یا محدودیت در تبلیغ و فروش اینترنتی مواجه هستند.

شانه ساز در این نامه نوشت: جرائم و تخلفات مذکور در فضای مجازی، ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت عمومی داشته و اغلب آثار زیانبار آن غیرقابل جبران بوده و حائز شرایط اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نیستند. ضرورت دارد که به صورت فوری و بدون فوت وقت مراتب مورد پیگیرد قانونی قرار گیرند.

وی ادامه داد: با رعایت مقررات مربوط به تبلیغ و فروش اقلام غیردارویی توسط داروخانه های حقیقی، مجوز ارائه خدمات آن ها توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ناظر محل صادر می گردد. در هر صورت تخلفات احتمالی داروخانه های مورد اشاره توسط دانشگاه مربوطه مستقیماً پیگیری می شود.

معاون وزیر بهداشت در این نامه از رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فاتب در خواست کرد که با توجه به موارد مذکور و اهمیت، حساسیت، فوریت و ارتباط جرائم و تخلفات مذکور با بهداشت عمومی و سلامت جامعه، اقدامات لازم صورت گیرد.

کلید واژه :

ممنوعیت فروش اینترنتی دارو

ثبت نظرات
captcha