کد خبر : ۳۴۷۷۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش مصرف سوخت راه مقابله با آلودگی هواست

یک مخترع با بیان اینکه مهمترین راهکار مقابله با آلودگی هوا و مخاطرات زیست محیطی و انسانی ناشی از آن، خصوصا در شهرهای بزرگ، کاهش مصرف سوخت های فسیلی است، تاکید کرد که محصول دانش بنیان اختراع و تولید شده توسط او با نام تریپل ای، که اخیرا تاییدیه استاندارد هم دریافت کرده، این امکان را فراهم می کند.

کاهش مصرف سوخت راه مقابله با آلودگی هواست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید مهدی موسوی نژادیان دوشنبه ۲۵ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: به نظر می رسد که داشتند دغدغه و بیان اینکه من دغدغه ی آلودگی هوا و حفظ محیط زیست را دارم، برای رسیدن به شرایط مناسب کافی نیست و باید اقدامات اجرایی را شاهد باشیم.

او با اشاره به اینکه همه ساله شاهد افزایش روند آلودگی هوا و مشکلات محیط زیستی ناشی از آن در کلانشهرهای مختلف هستیم، گفت: می توان با کاهش مصرف سوخت، بهبود احتراق و کاهش خروجی آلاینده ها در وسایل نقلیه موتوری و کارخانه ها، زمینه کاهش آلودگی های هوا را به میزان مناسبی کاهش داد.

موسوی نژادیان با یادآوری اینکه کاهش هزینه های فردی و اجتماعی، ارتقاء سلامت جامعه و بهبود کیفیت زندگی، از منافع کاهش آلاینده ها محسوب می شود، گفت: سال ۹۱ اختراعی را ثبت کردم که در کاهش مصرف سوخت های فسیلی در خودرو، موتورسیکلت و کارخانه ها و واحدهای صنعتی، موثر است.

او با بیان اینکه زمینه کاری تکنولوژی کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها، از سال ۸۸ آغاز شد و سال ۹۱ اختراع مورد نظر ثبت شد، گفت: این تکنولوژی امکان بهسوزی احتراق را فراهم کرده و بین ۱۰ تا ۱۵ درصد میزان مصرف سوخت را در وسایل نقلیه و صنایع فراهم می کند.

این مخترع ادامه داد: این تکنولوژی به عنوان یک محصول دانش بنیان و با نام "تریپل ای" در جهان نظیر ندارد و همین موضوع موجب بروز مشکلاتی بر سرراه ثبت اختراع و دریافت استاندارد و عرضه محصول را فراهم کرده است.

او با بیان اینکه، موضوع اختراع، به دلایلی در جامعه ایرانی به یک حوزه زرد تبدیل شده است، گفت: کاری که ما مدعی انجام آن هستیم، در واقع اختراع یک تکنولوژِی ست که امتحان خود را روی وسایل نقلیه موتوری و در صنایعی نظیر سیمان و کاشی، پس داده است.

مهر تایید استاندارد بر تکنولوژی کاهش مصرف سوخت

این مخترع ادامه داد: من هم قبول دارم که آنچه ما ادعا و آن را اثبات کردیم، قابل باور نیست اما تمام آزمایش ها آن را اثبات می کند و خوشبختانه، استاندارد هم با تاییدش بر آن صحه گذاشته است.

وی با بیان اینکه اخیرا آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد، رسما تاثیرگذاری تکنولوژی اختراع شده در زمینه کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها را تایید کرده است.

موسوی نژادیان با اشاره به اینکه در مسیر ارائه این اختراع به صنایع خودروسازی بزرگ کشور، مرارت های فراوانی را متحمل شده و از سوی رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست نیز مورد بی توجهی و بی مهری فراوان قرار گرفته است، گفت: باور کنیم که امروز دغدغه لازم و موثر برای کاهش مصرف سوخت در خودروها و صنایع که عامل اصلی آلودگی محیط و تحمیل کننده هزینه های سنگین به جامعه است، وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه شرکت سایپا برای تولید خودروی تیبا، بیش از ۶ میلیون یورو هزینه بهسازی موتور پراید کرد، گفت: این اقدام با پیش بینی یک فیلتر هوای ۲ هزار و ۴۰۰ تومانی، امکان پذیر بود.

موسوی نژادیان با تصریح اینکه تکنولوژی کاهش دهنده مصرف سوخت و آلاینده ها، هیچ هزینه ای به صنایع تحمیل نخواهد کرد، گفت: برای بهره گیری از این تکنولوژی نیازی به تغییر در قطعات خودرو یا سیستم احتراق صنایع وجود ندارد.

این مخترع با بیان اینکه تکنولوژی اختراع شده او در ترکیه و پاکستان نیز آزمایش های موفقی را پشت سرگذاشته است، گفت: قبل از شیوع کروناویروس، برای عرضه این تکنولوژی با یک سرمایه گذار اماراتی مذاکراتی شد و در چین هم یک کنسرسیوم راه اندازی کردیم.

موسوی نژادیان با بیان اینکه ادعاهای نخبگان ایرانی به دلایلی در جهان مسموع نیست!، گفت: دلیل این موضوع را علاوه بر تحریم های ظالمانه، می توان در طرح ادعاهای بزرگ اما نادرست هم جست و جو کرد.

وی با تاکید براینکه علیرغم بی مهری ها، حاضر نشده که این تکنولوژی را به کشور دیگری بفروشد، گفت: آنچه در چین هم به دنبال اجرایش هستیم، در قالب یک کنسرسیوم انجام می شود.

موسوی نژادیان در ادامه با بیان اینکه اکنون برای تولید ماده اولیه محصول دانش بنیان "تریپل ای"، ابتدا از گیاه آزولا استفاده شد و اکنون از کمپوست استفاده می شود، گفت: یک تن کمپوست امکان تولید ماده اولیه این تکنولوژی را برای مصرف ۱۰ میلیون اتومبیل ۲۰۰۰ سی سی را می دهد.

رحیمی، مدیرعامل شرکت کارآانرژی نیز در این نشست خبری گفت: شیوع کروناویروس فرصتی فراهم کرد تا با پیگیری دریافت تاییدیه استاندارد، انجام و این تائیدیه دریافت شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: این تکنولوژی هم اینک به مرحله تولید و عرضه رسیده و مصرف کنندگان زیادی با تاثیرات آن آشنا هستند.

او اضافه کرد: طی چند سال اخیر، بیش از هزار بار تاثیر این تکنولوژی بر کاهش سوخت در وسایل نقلیه موتوری و بارها تاثیر آن بر کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها در محیط های صنعتی آزمایش شده است.

رحیمی با بیان اینکه علت استقبال نکردن صنایع از این تکنولوژی را نمی توان براساس داده های علمی و نظر کارشناسی تحلیل کرد، گفت: اسناد و مدارک موجود نشان دهنده کارآیی این تکنولوژی در کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها و در نتیجه کاهش قابل توجه هزینه صنایعی نظیر سیمان و کاشی و سرامیک است.

کلید واژه :

کاهش مصرف سوخت

،

مقابله با آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha