کد خبر : ۳۴۷۶۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشتن کنه سبب انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو می شود

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق گزش کنه، نیش حشرات، تماس با خون یا ترشحات مبتلایان، له کردن کنه، تماس مستقیم با لاشه گوشت، خون و غیره انتقال پیدا می کند.

کشتن کنه سبب انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدباقر حاج کاظمی اظهار کرد: سالیانه با فرا رسیدن فصل گرما و تکثیر و فعالیت کنه ها، احتمال بروز و شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو افزایش پیدا می کند که البته با اقدامات پیشگیرانه می توان در برابر این بیماری اقدامات لازم را انجام داد.

وی در رابطه با راه های انتقال بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق گزش کنه، نیش حشرات، تماس با خون یا ترشحات مبتلایان، له کردن کنه، تماس مستقیم با لاشه گوشت، خون، ترشحات و بافت های آلوده دام و تنفس در تماس با دام های آلوده قابل انتقال است.

این مسئول با بیان اینکه دامداران، توزیع کنندگان فرآوردهای خام دامی، سلاخان، قصابان و نیز بانوان خانه دار، افراد در معرض خطر بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هستند، تصریح کرد: مهم ترین عامل انتقال این بیماری از دام به دام و از دام به انسان، کنه ها هستند، به همین دلیل در صورت مشاهده کنه بر روی بدن دام، نباید کنه را له کرد، زیرا این امر باعث انتقال ویروس این بیماری می شود.

مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه تب، مهم ترین نشانه بیماری تب کریمه کنگو در دام است، ادامه داد: دام های مبتلا به کریمه کنگو چند روزی دچار تب گذرا و کمی بی اشتهایی شده که معمولاً برای دامداران قابل تشخیص نیست. قابل ذکر است این مدت زمان پخش ویروس است که حتی بدون درمان نیز دام بهبود پیدا می کند.

حاج کاظمی با بیان اینکه شهروندان باید به این نکته توجه داشته باشند که گوشت دام های ذبح شده در مراسم ملی، مذهبی و قربانی را ۲۴ ساعت و امعا و احشای دام را ۴۸ ساعت در دمای صفر تا ۴ درجه یخچال نگه داری کنند، اظهار کرد: با نگه داری لاشه به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه، pH گوشت کاهش پیدا کرده و ویروس کریمه کنگو به دلیل حساس بودن به pH اسیدی، از بین می رود.

وی خاطرنشان کرد: در فصل گرما نظارت های بهداشتی بر کشتارگاه ها تشدید پیدا می کند، بنابراین شهروندان گوشت مورد نیاز خود را از واحدهای تحت نظر دامپزشکی خریداری کرده و یا از گوشت های بسته بندی شده هویت دار استفاده کنند.

کلید واژه :

کشتن کنه

،

انتقال بیماری

،

تب خونریزی دهنده

،

کریمه کنگو

ثبت نظرات
captcha