کد خبر : ۳۴۷۶۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

دو شرکت ال جی و شرکت مخابرات کره جنوبی قصد دارند با استفاده از فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی جلوی شیوع بیشتر کرونا را در این کشور بگیرند.

همکاری ال جی و شرکت مخابرات کره برای کاهش شیوع کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از زد دی نت، دو طرف بر سر تولید محصولات و خدمات جدید با استفاده از هوش مصنوعی به توافق رسیده اند و امیدوارند بتوانند از این فناوری برای حل برخی معضلات اجتماعی مهم و از جمله همه گیری بیماری کرونا استفاده کنند.

شناسایی و استخدام افراد مستعد جوان برای ارائه آموزش های حرفه ای و به کارگیری آنها در حوزه های مرتبط نیز در این قرارداد همکاری پیش بینی شده است.

اولین سرویس طراحی شده در قالب این قرارداد همکاری مربوط به طراحی مدلی برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در کره جنوبی با استفاده از هوش مصنوعی است. بدین منظور از اطلاعات شبکه های مخابراتی و داده های مراکز درمانی و بهداشتی کره برای شناسایی افراد مبتلا و ردیابی آنها و جلوگیری از تماس افراد سالم با آنها استفاده خواهد شد.

شرکت مخابراتی کره جنوبی امیدوار است با توسعه این مدل همکاری به دیگر کشورهای جهان و به خصوص استفاده از داده های اپراتورهای تلفن همراه بتوان به طور جدی تر به جنگ بیماری های خطرناک و واگیردار رفت و با شناسایی و قرنطینه کردن افراد مبتلا از گسترش امراضی همچون کرونا و تحمیل هزینه های مادی و معنوی سنگین به جوامع جلوگیری کرد.

این شرکت هم اکنون در حال اجرای طرح های همکاری مشابهی در کشورهای آفریقایی کنیا و غنا است. قرار است از خدمات و محصولات طراحی شده با هوش مصنوعی در آینده برای مقابله با تخریب بیشتر محیط زیست و افزایش ایمنی در صنایع مختلف استفاده شود.

کلید واژه :

همکاری ال جی

،

شرکت مخابرات کره

،

کاهش شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha