کد خبر : ۳۴۷۶۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

همبستگی جهانی برای تولید واکسن کووید ۱۹

بیانیه مشترک نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد برای افزایش تلاش ها برای اتحاد و همبستگی مردم برای تولید واکسن کووید ۱۹ منتشر شد.

همبستگی جهانی برای تولید واکسن کووید ۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بیانیه مشترک نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد برای افزایش تلاش ها برای اتحاد و همبستگی مردم برای تولید واکسن کووید ۱۹ منتشر شد.

این بیانیه با پوشش چشمگیر رسانه های مهم جهانی و با نقل بیش از ۱۰۰۰ رسانه از جمله رسانه های اجتماعی، بازخورد موفقیت آمیزی داشت. این بیانیه پیش از اجلاس واکسن در لندن توسط اتحادیه جهانی واکسن که از ۴ ژوئن آغاز شده، مطرح و با اقبال رسانه ها مواجه شد. در این بیانیه آمده است:

نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد خواستار اتحاد بین این دو سازمان هستند تا تلاش هایشان را برای توسعه، آزمایش، افزایش تولید ابزار تشخیص ایمن، مؤثر، با کیفیت، مقرون به صرفه، درمانی، دارویی و واکسن را افزایش دهند. به طور خاص ما از دولت ها، بخش خصوصی، سازمان های بین المللی و جامعه مدنی می خواهیم تا نسبت به «واکسیناسیون یک ملت» متحد شوند.

کووید ۱۹ یک بیماری جهانی است که روی همه افراد در سراسر جهان تأثیر می گذارد، اما تأثیر نامتناسب آن بر بیشتر گروه ها و افراد آسیب پذیر هم انکارناپذیر است. از آنجا که رقابت برای شناسایی مؤثرترین ابزارهای مبارزه با این ویروس با سرعت مداوم ادامه دارد، باید روحیه همبستگی جهانی حاکم شود؛ از هیچکس نباید غافل شد. واکسن مردم باید از افراد مرفه در شهرها تا فقرا در جوامع روستایی، سالمندان و جوانان در اردوگاه ها محافظت کند. قرارداد جهانی اجتماعی برای واکسیناسیون مردم در برابر بیماری کووید ۱۹ یک ضرورت اخلاقی است که همه ما را در بشردوستی کنار هم نگه می دارد.

وحدت و تعهد نسبت به واکسیناسیون مردم در برابر بیماری کووید ۱۹ باید با همکاری برابر جهانی و ایمن سازی در برابر بیماری های قابل پیشگیری همراه باشد. با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، خدمات معمول ایمن سازی کودکان در حداقل ۶۸ کشور جهان به شدت آسیب دیده است، بطوری که کمپین سرخک در ۲۷ کشور و کمپین های فلج اطفال در ۳۸ کشور به حالت تعلیق در آمده است. حداقل ۸۰ میلیون کودک زیر یک سال نیز در معرض بیماری هایی از قبیل سرخک، دیفتری و فلج اطفال هستند. نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و سازمان ملل متحد، همتاهای ملی و بین المللی شان را فرا می خوانند تا به اولویت قرار دادن واکسن ها به عنوان ابزاری اساسی برای پیشگیری از میزان مرگ و میر بیش از حد به ویژه در کشورهای کم درآمد و مناطق بشردوستانه ادامه دهند.

در حالی که جهان بر توسعه فن آوری های جدید علیه کووید ۱۹ و در تأمین ارائه خدمات ایمن سازی در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند، ما هشدار می دهیم که مداخلات زیست پزشکی که بدون تعامل و مالکیت افراد در پاسخ به بیماری همه گیر است، تا حدی مؤثر خواهد بود. ما عواقب سخت جوامعی که در آن ها برخلاف اولویت بندی آن هم در مرحله اولیه همه گیری عمل کرده ایم، مانند ابولا در کنگو را آموخته ایم و نباید همان اشتباه را تکرار کنیم. بنابراین ما از دولت ها و ایفاگران غیردولتی خواستار اولویت بندی سرمایه گذاری در جوامع هستیم و باید اطمینان حاصل کنیم که همه مردم، بدون تمایز، دانش، منابع و ابزارهای مرتبط جهت محافظت از کووید ۱۹ را در اختیار خواهند داشت. تا زمانی که واکسن افراد در دسترس نباشد، امید به کاهش تأثیر این بیماری در درجه اول بر دانش و رفتار افراد و توانایی آن ها در مقاومت در برابر تأثیر مستقیم و ثانویه کووید ۱۹ خواهد بود.

کلید واژه :

تولید واکسن کووید ۱۹

،

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha