کد خبر : ۳۴۷۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اختلالات تیروئیدی نا باروری می آورد

عضو تیم تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا گفت: تیروئید می تواند در چرخه قاعدگی، باروری، سقط، عوارض بارداری و حتی بر سلامت جنین موثر باشد.

اختلالات تیروئیدی نا باروری می آورد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عضو تیم تخصصی مركز درمان ناباروری ابن سینا گفت: تیروئید می تواند در چرخه قاعدگی، باروری، سقط، عوارض بارداری و حتی بر سلامت جنین موثر باشد.

همچنین تیروئید می تواند پركار یا كم كار باشد كه در هر دو مورد هم در باروری و هم در چرخه قاعدگی نقش دارد.دكتر افسانه شه بخش افزود: به طور كلی مشكلات تیروئید در خانم ها حدود پنج برابر بیش از آقایان است و این مشكلات باعث اختلال در ساخت هورمون هایی كه از تخمدان ترشح می شوند نیز خواهند بود. مهم ترین اثر گذاری بر هورمون ها نیز روی استروژن و آندروژن اتفاق می افتد.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: پركاری تیروئید با افزایش سطح هورمون تیروكسین و كاهش سطح هورمون محرکه تیروئید اتفاق می افتد و در علائم بالینی نیز می تواند باعث افزایش ضربان قلب، تعریق و كاهش وزن باشد. وی با بیان این كه حدود6 درصد از افرادی كه پركاری تیروئید دارند، ناباروری دارند، اظهار كرد: البته با درمان های دارویی این موضوع برگشت پذیر است.

 روزنامه جام جم 

کلید واژه :

اختلالات تیروئیدی

،

نا باروری

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha