کد خبر : ۳۴۷۶۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می کند

نتایج یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته نشان می دهد با تجویز به موقع داروی رمدسیویر می توان از بیماری انسداد تنفسی در مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، نتایج یک مطالعه که به تازگی صورت گرفته نشان می دهد با تجویز به موقع داروی رمدسیویر بیماری انسداد تنفسی در میمون ها مسدود شده است.

براساس این پژوهش، مصرف داروی رمدسیویر در ۶ میمون آلوده به به ویروس کرونا از بیماری شدید ریه که مسئول بسیاری از مرگ های COVID-۱۹ است، جلوگیری کرد.

این مطالعه که در «medical joual Nature» منتشر شده حاکی از آن است که مصرف این دارو باید به موقع صورت پذیرد.

«Remdesivir Science Gilead» نخستین دارویی است که بهبودی بر اثر کرونا در آزمایشات انسانی را نشان می دهد و پیشرفت آن در مطالعات بالینی نیز از نزدیک مشاهده شده است.

در این پژوهش، ۱۲ میمون ماکاک عمداً با کروناویروس جدید آلوده شدند و نیمی از آنها تحت درمان زودرس با رمدسیویر قرار گرفتند.

براساس این مطالعه، ماکاک هایی که داروی مذکور را دریافت کرده بودند علائمی از بیماری تنفسی نشان ندادند و به ریه ها آسیب وارد نشده بود.

 انستیتو ملی سلامت آمریکا  نیز به تازگی با صدور بیانیه ای اعلام کرد تحقیقات نشان می دهد که داروی رمدسیویر، مفیدترین دارو برای بیماران بستری شده در بیمارستان ها با علائم شدید بیماری است که به اکسیژن بیشتری نیاز دارند.

کلید واژه :

رمدسیویر

،

آسیب ریه

،

مبتلایان کرونا

ثبت نظرات
captcha