کد خبر : ۳۴۷۶۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش دو داروی ضد التهابی در درمان کووید-۱۹

محققان انگلیسی از انجام تست روی داروهای سرطان و ضد التهاب به عنوان روش احتمالی در درمان بیماری کووید-۱۹ خبر دادند.

آزمایش دو داروی ضد التهابی در درمان کووید-۱۹

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد و بیرمنگام اعلام کردند: دو داروی مورد استفاده در درمان بیماری های التهابی و سرطان به عنوان روش درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مورد آزمایش قرار می گیرند.

بررسی ها حاکی از آن است که موارد شدید بیماری کووید-۱۹ از واکنش بیش از حد سیستم ایمنی موسوم به طوفان سیتوکین ناشی می شود و محققان به دنبال آن هستند تا مشخص شود آیا داروهای سرکوب کننده برخی عناصر سیستم ایمنی می توانند در کنترل افزایش سریع علائم بیماری نقش داشته باشند؟

به گفته محققان انگلیسی Namilumab که نوعی آنتی بادی مونوکلونال است و در مراحل پایانی آزمایشگاهی به عنوان درمان عارضه آرتریت روماتوئید و یک نوع بیماری التهابی دیگر قرار دارد، اولین کاندیدای مطرح برای بررسی روی بیماری کووید-۱۹ است. این آنتی بادی یک نوع سیتوکین موسوم به GM-CSF را هدف قرار می دهد که طبق بررسی ها سطح غیر قابل کنترلی از آن می تواند عامل کلیدی در بروز التهاب در ریه های بیماران مبتلا به کووید-۱۹ باشد.

این دارو به عنوان روش درمانی بیماری کووید-۱۹ در ایتالیا مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین اینفلیکسیماب (Infliximab) دیگر داروی مورد بررسی است که در درمان هشت بیماری خود ایمنی از قبیل روماتوئید آرتریت و سندرم روده تحریک پذیر کاربرد دارد.

محققان انگلیسی اظهار داشتند: شواهدی وجود دارد که حاکی از نقش حیاتی و مهم داروهای ضد التهابی در طوفان سیتوکین ناشی از عفونت شدید بیماری کووید-۱۹ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محققان تاکید کردند: این امید وجود دارد تا با استفاده از یک دوز از این داروها در بیماران بستری در بیمارستان بتوان روند پیشرفت بیماری و نیاز بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی را به تاخیر انداخت.

کلید واژه :

داروی ضد التهابی

،

درمان کووید

،

۱۹

ثبت نظرات
captcha