کد خبر : ۳۴۷۶۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حداقل ٤٠ تا ۷٠ درصد جمعیت کل کشور به کرونا مبتلا خواهند شد

مینو محرز عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، در پاسخ به این سوال که چند درصد از مردم باید به ویروس مبتلا شوند تا این ویروس ضعیف شود گفت: طبق گفته سازمان بهداشت جهانی حداقل ٤٠ تا ۷٠ درصد جمعیت کل کشور به این بیماری مبتلا خواهند شد.

حداقل ٤٠ تا ۷٠ درصد جمعیت کل کشور به کرونا مبتلا خواهند شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مینو محرز عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، در خصوص آخرین وضعیت پلاسما درمانی در کشور بیان کرد: تعداد زیادی از بیماران مبتلا به کرونا که بهبود یافتند و آنتی بادی خوبی داشتند، پس از بهبودی با استفاده از پلاسماهایشان به بهبودی دیگران نیز کمک کردند و این روش در سراسر دنیا هم انجام شد.

 به گفته وی، باگذشت زمان و مقاله های منتشر شده از نتایج پلاسمادرمانی برخی از کشورها استفاده از این روش را توصیه نمی کنند هرچند ما هم در کشور این روش را اجرا کردیم و روی برخی بیماران اثر مثبت داشت و برخی دیگر از بیماران نتیجه مثبت دریافت نکردند، بنابراین این روش به طور قطعی روش درمانى قطعى و موثر درمان کرونا نیست.

بیشتر بخوانید:

هشدار مینو محرز درباره "موج دوم شیوع کرونا در تهران": آمار مراجعان به بیمارستان بیشتر شده است

مینو محرز: خطرناک ترین جا برای انتقال کرونا، رستوران است / ویروس در کشور در چرخش است / مردم ماسک بزنند

مینو محرز: هنوز برای کاهش فاصله گذاری فیزیکی زود بود

خطر بروز موج دوم کرونا / شهر تهران در وضعیت قرمز قرار دارد / اکثر افراد تا آخر سال بعد مبتلا خواهند شد

محرز در پاسخ به این سوال که چند درصد از مردم باید به ویروس مبتلا شوند تا این ویروس ضعیف شود گفت: طبق گفته سازمان بهداشت جهانی حداقل ٤٠ تا ۷٠ درصد جمعیت کل کشور به این بیماری مبتلا خواهند شد.

این متخصص عفونی درباره ابتلا به ویروس کرونا از طریق پوست گفت : این ویروس به طور مستقیم از طریق پوست وارد بدن نمی شود ، مگر این که سطح پوست دچار آسیب شده باشد.

وى همچنین درباره علائم جدید ویروس کرونا از جمله سردرد و تشنج افزود: در دنیا هرچه تعداد مبتلایان به این بیماری بیشتر مى شود ، علائم بیماری نیز تغییر کرده و افزایش مى یابد، در ابتدا علائم بیماری فقط شامل تب ، سرفه و درگیری های ریه بود، اما در حال حاضر میبینیم که بیماری هر ارگانى از بدن را مى تواند به طور ناگهانى درگیر کند.

محرز افزود: درحال حاضر مراجعانی با علائم گوارشی، پوستی، چشایى و بویایى و... داریم این را هم اضافه کنم که چون مکانیسم این ویروس عروقى است و عروق کوچک را هم درگیر مى کند می تواند علائمی نظیر سردرد ، سکته هاى قلبى ، مغزى را داشته باشیم.

کلید واژه :

مینو محرز

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha