کد خبر : ۳۴۷۶۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هدف برنامه هفته محیط زیست رسیدن به توسعه پایدار است

رییس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت: توانمندسازی مردم برای افزایش مشارکت آنها در توسعه پایدار و برخورداری از آینده ای امن تر و سعادتمندانه تر، اساسی ترین…

هدف برنامه هفته محیط زیست رسیدن به توسعه پایدار است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال ۱۹۷۲ برمی گردد. در آن سال برای نخستین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد. هم زمان با برپایی این کنفرانس، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه ای را تصویب کرد که به تشکیل UNEP (برنامه محیط زیست سازمان ملل) منجر شد.
اکنون ۴۸ سال است که UNEP در سراسر جهان مراسم ویژه ای را به مناسبت این روز برگزار می کند که در قالب راهپیمایی های خیابانی، همایش های مختلف، نمایش، مسابقات نقاشی و مقاله نویسی، درختکاری، فعالیت های مربوط به بازیافت و یا پاکسازی انجام می شود.

زهرا امام جمعه امروز شنبه در این خصوص گفت: پنجم ژوئن روز جهانی محیط زیست با شعار زمان برای طبیعت در سال ۲۰۲۰، روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم نسبت به محیط زیست انتخاب شده است. در تقویم ملی ایران نیز ۱۶ تا ۲۲ خرداد، به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده و شعار ملی امسال با عنوان جهش تولید، حفظ محیط زیست برای توسعه پایدار ایران است.

رییس پردیس ارس با اشاره به اهداف سازمان ملل متحد از نام گذاری و گرامیداشت این هفته گفت: توانمندسازی مردم به منظور افزایش مشارکت آنها برای توسعه پایدار و متوازن و برخورداری همه ملت ها از آینده ای امن تر و سعادتمندانه تر و ارتقای بینش جوامع در تغییر دیدگاه ها به موضوع محیط زیست، اساسی ترین آرمان و چشم انداز برای متولیان حفظ محیط زیست است.

وی از برگزاری برنامه های هفته محیط زیست به طور مجازی در این مرکز خبر داد و گفت: با توجه به شیوع  ویروس کرونا و برای سلامتی و رفاه حال شهروندان و دانشجویان، از فضای مجازی در برگزاری برنامه های هفته محیط زیست استفاده می شود.

امام جمعه خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی، مسابقه عکس و فیلم کوتاه مردم و محیط زیست، طراحی و انتشار اینفوگرافی با موضوع بازیافت زباله از مبدا، انتشار پیام های زیست محیطی از طریق کلیپ و انیمیشن از طریق فضای مجازی از برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت این هفته درپردیس ارس است.

داوطلبان برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران و یا سایت پردیس بین المللی ارس aras.ut.ac.ir مراجعه کنند.

کلید واژه :

محیط زیست

،

توسعه پایدار

ثبت نظرات
captcha