کد خبر : ۳۴۷۶۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استرس و اضطراب را با کرونا اشتباه نگیرید

علائمی مانند لرز، درد قفسه سینه، گرگرفتگی و تنگی نفس از جمله علائم مشابه بیماری کرونا با مشکلات استرس و اضطراب است.

استرس و اضطراب را با کرونا اشتباه نگیرید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، افرادی که در معرض ویروس کرونا قرار گرفته اند، اما دارای هیچ علامتی نیستند، باید حداقل به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند، با کسی تماس مستقیم نداشته و اگر تنها زندگی می کنند در منزل بمانند؛ این افراد همچنین اگر در کنار دیگران زندگی می کنند باید در یک اتاق تنها باشند. آنها می توانند اجناس را از خانواده یا پیک دریافت کنند، اما نباید هیچ تماس یا گفت وگویی با فرد مقابل داشته باشند.

افرادی که در معرض ویروس قرارگرفته، ولی دارای علامت نیستند باید آب و غذا را به میزان کافی ذخیره کنند و نباید با افرادی که اجناسی را به آن ها تحویل می دهند تماس مستقیم داشته باشند و خانه را جز در موارد ضروری ترک نکنند.

افراد مشکوک به ابتلای کرونا نباید با دیگران تعامل چهره به چهره و مستقیم داشته باشند و باید با اعضای خانواده یا هم اتاقی نیز حداقل ۲ متر فاصله داشته باشند.

افرادی که جواب تست کرونای آنها مثبت است باید از هنگام شروع علائم حداقل به مدت ۷ روز خود قرنطینگی کنند و با هیچ فردی تماس مستقیم نداشته و اگر در خانه تنها زندگی می کنند در منزل بمانند و اگر در کنار افراد دیگر هستند باید در یک اتاق مجزا باشند؛ این افراد نیز می توانند اجناس مورد نیاز خود را از طریق خانواده یا پیک دریافت کنند.

اگر افراد، علائمی مانند تب، سرفه خشک، درد عضلانی یا احساس خستگی شدید دارند، مشکوک به بیماری کرونا هستند و بهتر است برای انجام آزمایش دقیق تر به مراکز معرفی شده مراجعه کنند.

افرادی که دارای استرس بوده و به همین دلیل از علائمی مانند تپش قلب، دل درد و دلهره رنج می برند نیز نباید اینگونه علائم را با بیماری کرونا اشتباه بگیرند. علائمی مانند لرز، درد قفسه سینه، گرگرفتگی و تنگی نفس از جمله علائم مشابه بیماری کرونا با مشکلات استرس و اضطراب است.

کلید واژه :

استرس و اضطراب

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha