کد خبر : ۳۴۷۶۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده زیاد آنتی بیوتیک ها برای درمان کرونا باعث افزایش مرگ ومیر می شود

رئیس سازمان بهداشت جهانی روز گذشته در کنفرانس ویدئویی از ژنو اعلام کرد که استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری کرونا موجب رشد شمار مرگ و میر ها می شود.

استفاده زیاد آنتی بیوتیک ها برای درمان کرونا باعث افزایش مرگ ومیر می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس سازمان بهداشت جهانی روز گذشته در کنفرانس ویدئویی از ژنو اعلام کرد که استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری کرونا موجب رشد شمار مرگ و میر ها می شود.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها برای درمان بیماری کرونا منجر به افزایش مرگ و میر افراد می شود. بنابر اعلام تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی، مصرف آنتی بیوتیک ها موجب افزایش مقاومت دیگر باکتری ها در بدن شده و در طول چند ماه گذشته به دلیل افزایش بیماری های باکتریایی در مردم، میزان مرگ و میر نیز رشد یافته است.

به گفته وی تنها تعداد کمی از بیماران مبتلا به کرونا نیازمند استفاده از آنتی بیوتیک ها هستند. این سازمان طی ارائه دستورالعملی به پزشکان از آن ها خواسته تا برای پیشگیری از کرونا برای بیماران آنتی بیوتیک تجویز نکنند و همچنین استفاده از این دارو ها برای افراد مبتلا به کرونای خفیف یا متوسط لزومی ندارد.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد نیز این موضوع را تأیید و اعلام کرده است: مصرف آنتی بیوتیک ها در دوران شیوع ویروس کرونا منجر به رشد تلفات بیماران حتی پس از پایان کرونا می شود. به علاوه سازمان بهداشت جهانی طی بررسی ۱۵۵ کشور اعلام کرده است که از ماه دسامبر تاکنون و به دلیل شیوع کرونا، درمان دیگر بیماری ها از جمله بیماری های غیر واگیر مختل شده است. به گفته تدروس آدهانوم، این در حالی است که مبتلایان به بیماری های غیر واگیر به شدت در معرض ابتلاء به ویروس کرونا و مرگ بر اثر آن هستند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی با هشدار نسبت به خطر افزایش شیوع ویروس کرونا در آمریکا نیز تاکید کرده است: برگزاری تجمعات اعتراضی در ایالات متحده آمریکا طی روز های اخیر یک خطر جدی برای افزایش شیوع کرونا در این کشور است و مردم در تجمعات خود فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

کلید واژه :

سازمان بهداشت جهانی

،

آنتی بیوتیک

،

درمان کرونا

،

مرگ ومیر

ثبت نظرات
captcha