کد خبر : ۳۴۷۶۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جویندگان گیاهان دارویی موجب آتش سوزی در منطقه کهنکویه فسا شدند

بخشدار مرکزی شهرستان فسا از توابع استان فارس اعلام کرد:جویندگان گیاهان دارویی موجب آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی کوه تودج روستای کهنکویه این شهرستان شدند.

جویندگان گیاهان دارویی موجب آتش سوزی در منطقه کهنکویه فسا شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روح الله مرادی گفت: در این آتش سوزی بیش از ۸ هکتار از عرصه های منابع طبیعی در اثر غفلت گردشگران و افرادی که دنبال گیاهان دارویی بودند در آتش سوخت.

بخشدار بخش مرکزی فسا بیان کرد: در این آتش سوزی تعداد زیادی از درختان جنگلی شامل بنه ،بادام کوهی ،بلوط و ارژان و همچنین پوشش کف این منطقه شامل گون، گیاهان دارویی در آتش سوخت.

مرادی افزود: آتش سوزی ارتفاعات جنگلی کوه تودج شهرستان فسا واقع در تنگ سیمی روستای کهنکویه پس از ۸ ساعت تلاش مهار شدکه میزان خسارت وارده در اثر این آتش سوزی را اداره منابع طبیعی در دست بررسی دارد.
وی ادامه داد: سخت گذر بودن مسیر آتش سوزی نتوانست مانع حضور نیروهای مردمی در مهار این آتش شود و این آتش سوزی که از ساعت ۱۴ بعدازظهر چهارشنبه ۱۴ خردادماه رخ داد بود پس از ۸ ساعت با تلاش ۳۰ نفر از نیروهای مردمی ،عشایر ، هلال احمر و منابع طبیعی شهرستان فسا در ساعت ۲۲ شب مهار شد.
در شهرستان فسا ۳۲۶ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی وجود دارد که از این میزان ۲۶۴ هزار هکتار مرتع و ۶۲ هزار هکتار آن جنگل طبیعی و اراضی جنگلی است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

کلید واژه :

گیاهان دارویی

،

آتش سوزی

،

کهنکویه

،

فسا

ثبت نظرات
captcha