کد خبر : ۳۴۷۶۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون در روسیه

رئیس مرکز علمی پژوهشی «وکتور» روسیه از آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون ها خبر داد. وی گفت: پس از تزریق واکسن کرونا به حیوانات، هیچ یک از آن ها تب نداشتند و عوارض جانبی هم دیده نشد. همه حیوانات حال خوبی دارند. مقصوتوف افزود: قرار است آزمایش های بالینی واکسن کرونا در اواخر ماه ژوئن و اوایل ماه جولای آینده انجام گیرد و مراحل آزمایش آن در ماه سپتامبر (ابتدای پاییز) به پایان خواهد رسید.

آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون در روسیه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس مرکز علمی پژوهشی «وکتور» روسیه از آزمایش موفق واکسن کرونا بر روی میمون ها خبر داد.

«رینات مقصوتوف» روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه گفت: حیواناتی که واکسن کرونا به آن ها تزریق شد، در شرایط جسمانی خوبی قرار دارند.

وی افزود: در چارچوب آزمایش آزمایشگاهی واکسن کرونا، چند قلاده میمون با ویروس کرونا آلوده شدند که نتایج آزمایش نشان داد که آلودگی آن ها (میمونها) به ویروس کرونا مشابه وضع انسان در آلودگی به این ویروس است.

وی افزود: پس از تزریق واکسن کرونا به حیوانات، هیچ یک از آن ها تب نداشتند و عوارض جانبی هم دیده نشد. همه حیوانات حال خوبی دارند.

مقصوتوف گفت که قرار است آزمایش های بالینی واکسن کرونا در اواخر ماه ژوئن و اوایل ماه جولای آینده انجام گیرد و مراحل آزمایش آن در ماه سپتامبر به پایان خواهد رسید.

گفتنی است شبکه اول تلویزیون دولتی روسیه هفته گذشته اعلام کرد که گروهی از دانشمندان مرکز میکروب شناسی و اپیدمیولوژی گامالی روسیه، واکسنی را بر روی خود آزمایش کردند که توانسته است پادتن کرونا را در بدن آن ها تولید کند.

الکساندر گینتسبورگ رئیس این مرکز به خبرنگاران گفت که واکسن تولیدی این مرکز ممکن است در پاییز برای استفاده آماده شود.

کلید واژه :

آزمایش واکسن کرونا

،

میمون

،

روسیه

ثبت نظرات
captcha