کد خبر : ۳۴۷۶۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رفع بوی تصفیه خانه فاضلاب شهرضا

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفا استان اصفهان گفت: با تغییر روش تصفیه فاضلاب از برکه تثبیت، به روش لاگون هوادهی، مشکل بوی نامطبوعی که سال ها موجب ناراحتی ساکنان اطراف تصفیه خانه فاضلاب می شد، رفع شد.

رفع بوی تصفیه خانه فاضلاب شهرضا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امیرحسین حکمتیان با اشاره به اینکه در سال ۶۸ فاز اول تصفیه خانه فاضلاب شهرضا به روش برکه تثبیت راه اندازی شد، اظهار کرد: اکنون با هدف ارتقاء خدمات به مشترکین، با نصب ۲۰ هواده در لاگون های هوادهی، روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه تغییر کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر تغییر روش تصفیه فاضلاب، یک سیستم دانه گیر هوادهی بعد از دستگاه آشغالگیر نصب شده است که این فرایند نیز، تاثیر بسزایی در رفع بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب دارد.

عضو هیئت مدیره شرکت آبفا استان اصفهان افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهرضا در دو مدول طراحی شده که فاز اول در سال ۶۸ برای ۱۲۰ هزار نفر و ۲۰ هزار متر مکعب پساب در شبانه روز طراحی شده بود. در حال حاضر فاز دوم این تصفیه خانه در دست اقدام است که پیش بینی می شود ۱۷۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد. 

حکمتیان همچنین به میزان تولید پساب در تصفیه خانه پرداخت و  اظهار کرد: هم اکنون در طول شبانه روز ۱۰۰ لیتر در ثانیه، پساب در تصفیه خانه تولید می شود که بخشی از آن در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و برنامه هایی در دستور کار است که در آینده نزدیک حدود ۴۰ لیتر در ثانیه از پساب تولیدی برای آبیاری فضای سبز غیر مثمردر اختیار شهرداری شهرضا قرار گیرد.

وی افزود: در مدول اول تصفیه خانه، دو لاگون ته نشینی و دو لاگون هواده که ۲۰ فقره هواده بر روی آن نصب شده است، وجود دارد و فاز دوم نیز به همین صورت خواهد بود.  

به گزارش ایسنا و به نقل از شرکت آبفا استان اصفهان، حکمتیان طول شبکه فاضلاب شهرضا را ۵۰۰ کیلومتر اعلام کرد و تصریح کرد: از این رقم، ۲۳۰ کیلومتر آن اجرا شده و می توان گفت درحال حاضر ۴۰ درصد جمعیت شهرضا از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند هستند.

وی یادآور شد: شهرضا حدود ۱۳۵ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۱۶ هزار و ۲۲۹ انشعاب به مشترکین واگذار شده است که با اجرای بقیه شبکه فاضلاب، جمعیت بیشتری در این شهرستان تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند.

کلید واژه :

رفع بو

،

تصفیه خانه فاضلاب

،

شهرضا

ثبت نظرات
captcha