کد خبر : ۳۴۷۶۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بیمارستان «پاک» نداریم/دوره کمون کووید ۱۹ طولانی است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به عبور از بحران کرونا در کشور، گفت: قطعاً نمی توانیم بیمارستان «پاک» اعلام کنیم، چون دوره کمون بیماری کووید ۱۹ طولانی است.

بیمارستان «پاک» نداریم/دوره کمون کووید ۱۹ طولانی است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید فرشاد علامه، در اولین جلسه مشورتی کمیته علمی مبارزه با بیماری های عفونی و کووید ۱۹، هدف از این نشست را هم اندیشی متخصصین و صاحب نظران دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران در خصوص بررسی وضعیت فعلی بیماری کووید ۱۹ و نحوه برخورد در ماه های آتی، ارائه راهکار برای آمادگی در مواجهه با شیوع مجدد احتمالی خواند.

وی با تأکید بر ایجاد وحدت رویه در نحوه استفاده از تجهیزات محافظتی در ادامه مسیر بحران، گفت: استفاده از نظر عالمان و دانشمندان برای تصمیم گیری، تدوین پروتکل ها و حمایت مدیران ارشد از آنها در اجرای دستورالعمل های ابلاغی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در مدیریت بحران  به آن توجه شود.

علامه ادامه داد: لازم است به مسئله کمبود تجهیزات حفاظتی در تصمیم سازی ها دقت کنیم. قطعاً در اعتمادسازی میان کادر درمانی و نشر فرهنگ صحیح مصرف تجهیزات حفاظت فردی تنها بخشنامه و گایدلاین کافی نیست.

وی اظهار داشت: تائید صلاحیت افراد برای گفتگو در رسانه ملی در مورد موضوعاتی تا این حد تخصصی باید از طریق کمیته علمی و با هماهنگی روابط عمومی دانشگاه ها باشد تا از گسترش اطلاعات نادرست در جامعه جلوگیری شود.

علامه در خصوص بازگشت به حالت عادی در ادامه مسیر بحران، گفت: قطعاً نمی توانیم بیمارستان پاک اعلام کنیم، چون دوره کمون بیماری کووید ۱۹ طولانی است و ممکن است بیماران در هنگام مراجعه علائم بالینی نداشته باشند ولی در عین حال عواقب به تعویق انداختن درمان بیماری هایی چون سرطان غیرقابل پیشگیری است و باید از طریق رسانه ها این موضوع به مردم اطلاع رسانی شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: ضروری است دستورالعمل های حفاظتی، دارویی و پیگیری درمان، بازنگری و ویرایش شود. قطعاً در مدیریت بهتر بحران ها استفاده از همکاری انجمن ها نیز بسیار کمک کننده است.

کلید واژه :

بیمارستان

،

دوره کمون

،

کووید ۱۹

ثبت نظرات
captcha