کد خبر : ۳۴۷۵۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا مخصوصاً برای خانم های باردار بسیار پیچیده است

متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: خانم های باردار در ایام کرونایی نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

کرونا مخصوصاً برای خانم های باردار بسیار پیچیده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، الناز امین فر با بیان اینکه خانم های باردار در دوران بارداری با توجه به محدودیت استفاده از دارو، باید توجه ویژه ای به سلامتی خود خصوصاً موارد پیشگیری از ویروس کرونا داشته باشند، افزود: مبحث کرونا مخصوصاً برای خانم های باردار بسیار پیچیده است زیرا بیماری کرونا یک بیماری نوظهور است. اطلاعات محدودی در خصوص درمان مادران باردار مبتلا به کرونا وجود دارد، بنابراین، مطمئن ترین و بهترین راه در خانم های باردار، پیشگیری از ابتلا است.

متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار کرد: خود موضوع بارداری می تواند منجر به ضعف ایمنی بدن شود و از طرفی دیگر در دوران بارداری، ما ممنوعیت هایی در تجویز دارو برای زنان باردار داریم، بنابراین خانم های عزیز باید در دوران بارداری توجه ویژه ای به سلامتی خود خصوصاً موارد پیشگیری از ویروس کرونا داشته باشند.

وی افزود: همه خانم های باردار به شکل روتین جهت بررسی و ویزیت های لازم باید به متخصصین و یا ماماهای خود مراجعه کنند و مراقبت های دوران بارداری خود را انجام دهند و در این راستا پیشنهاد ما این است که زنان باردار تا جایی که ممکن است رفت وآمدهای خود را در کلینیک های شلوغ محدود و مدیریت کنند. 

این متخصص عنوان کرد: خانم های باردار می توانند قرارهای ویزیت خود را با متخصصین و مامای خود به گونه ای تنظیم کنند که نیاز به معطلی زیاد در مطب ها، کلینیک های در بسته، محدود و پرخطر نباشد، البته موارد بالا نباید مانع از حضور خانم باردار در مواقع اورژانسی به درمانگاه و مطب شود.

امین فر ادامه داد: خانم های بارداری که به کلینیک ها و مطب ها مراجعه می کنند باید ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند و تا جایی که ممکن است دستشان را به دهان و صورت نزنند و در موقع خروج از کلینیک نیز دستان خود را ضدعفونی کنند.

وی افزود: خانم های باردار چنانچه مواردی از عطسه و سرفه را در خود یا اطرافیان مشاهده کردند، از ماسک استفاده نمایند و تا جایی که می توانند در مکان هایی که نیاز نیست حضور پیدا نکنند. نیاز است که خانواده ها نیز نسبت به خانم های باردار توجه ویژه ای داشته باشند زیرا هم زمان جان دو انسان درگیر است.

به گزارش گروه دریافت ایسنا، متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: اطلاعات بسیار محدودی از ویروس کرونا و زنان باردار در دست ماست، هنوز مشخص نیست که ویروس کرونا از مادر باردار به جنین منتقل می شود یا خیر؟ آیا این ویروس عوارضی بر مادر باردار یا جنین بر جای می گذارد؟ اگر احیاناً مادر باردار به کرونا ویروس مبتلا شود، فرزند وی پس از تولد یا در آینده دچار عارضه ای می شود یا خیر؟ همه این سؤالات فعلاً بی پاسخ است و بنابراین بهترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس است.

کلید واژه :

کرونا

،

باردار

ثبت نظرات
captcha