کد خبر : ۳۴۷۵۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کنه ها چگونه به درمان کرونا کمک می کنند

از زمان شیوع ویروس کرونا اخبار متعددی از روش های درمان و کنترل این بیماری منتشر شد که برخی از این روش ها باعث تعجب مخاطبان می شد.

کنه ها چگونه به درمان کرونا کمک می کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در میان راه های درمان و کنترل ویروس کرونا به تازگی ارتباط یکی از این روش ها با حشره کنه قابل توجه بود.

کنه که به عنوان یک حشره آزاردهنده برای انسان و جانوران دیگر شناخته می شود و با مکیدن خون جانوران زنده زندگی می کند می تواند باعت تولید نوعی پروتئین مصنوعی شود که به واسطه آن سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

وقتی کنه نیش خود را به بدن انسان فرو می کند از بزاق خود نوعی پروتئین ترشح می کند که باعث تقویت سیستم ایمنی در خون انسان می شود. در واقع این پروتئین گلوبول های سفید خون را تحریک کرده و باعث هجوم آن ها به محل گزش می شود.

استخراج این پروتئین از بزاق کنه ها می تواند به عنوان تحریک کننده سیستم ایمنی بدن به کمک درمان بیماران مبتلا به کرونا شود. دانشمندان از سولفات برای افزایش کارایی این پروتئین استفاده کرده اند.

این تقویت سیستم ایمنی نه تنها برای درمان کرونا بلکه برای بسیاری بیماری های دیگر که ناشی از ضعف سیستم ایمنی است کاربرد دارد.

کلید واژه :

کنه

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha