کد خبر : ۳۴۷۵۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع کرد

دولت فرانسه دستوری را که اجازه استفاده پزشکان بیمارستان ها از هیدروکسی کلروکین را برای درمان بیماران مبتلا به شکل شدید بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا می داد، لغو کرد.

دولت فرانسه تجویز هیدروکسی کلروکین را برای درمان کرونا ممنوع کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دولت فرانسه دستوری را که اجازه استفاده پزشکان بیمارستان ها از هیدروکسی کلروکین را برای درمان بیماران مبتلا به شکل شدید بیماری کووید-۱۹ ناشی از ویروس کرونا می داد، لغو کرد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از رویترز، این اقدام در فرانسه نخستین اقدام در یک کشور در این باره از هنگامی است که سازمان جهانی بهداشت یک کارآزمایی بالینی بزرگ این داروی ضد مالاریا را برای بیماران کووید-۱۹ به علت نگرانی درباره عوارض جانبی آن لغو کرد.

با لغو دستور  قبلی دولت فرانسه که در بولتن رسمی این دولت و نیز در بیانیه وزارت بهداشت اعلام شد، استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران کووید-۱۹ ممنوع خواهد بود.

فرانسه در پایان ماه مارس (اوائل فروردین) تصمیم گرفت اجازه دهد هیدروکسی کلروکین را که علاوه بر درمان مالاریا برای درمان لوپوس و آرتریت روماتوئید تایید شده است، برای درمان بیماران کووید-۱۹ در موقعیت های خاص و در بیمارستان ها به کار رود.

بررسی های بعدی که در این باره در ژورنال پزشکی بریتانیا و لنست منتشر شد، نشان داد تجویز هیدروکسی کلروکین باعث افزایش میزان مرگ و اختلال ریتم ضربان قلب در بیماران کووید-۱۹ شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و سایرین در ماه های اخیر مصرف هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمانی احتمالی برای بیماری کرونا تبلیغ می کرده اند.

هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای درمان کووید-۱۹ که تا به حال باعث مرگ بیش از ۳۵۰ هزار نفر در سراسر جهان شده است، تایید نشده است.

کلید واژه :

دولت فرانس

،

تجویز هیدروکسی کلروکین

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha