کد خبر : ۳۴۷۵۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زلزله ۴ ریشتری در گسل مشا رخ داده / مردم به جای نگرانی آماده باشند

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت که منشاء زلزله ۴ ریشتری دقایقی پیش در دماوند گسل مشا بوده است.

زلزله ۴ ریشتری در گسل مشا رخ داده / مردم به جای نگرانی آماده باشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا کرمی محمدی در گفت وگو با ایسنا، گفت: زلزله ۴ ریشتری که دقایقی پیش در دماوند رخ داد، تهران را هم تحت تاثیر خود قرار داده و طبق گزارش های ما در نقاط مختلفی از تهران احساس شده است، اما شدت آن و همچنین عمق آن که در فاصله ۱۲ کیلومتری از سطح زمین بوده طوری نیست که منجربه نگرانی جدی شود، البته باید همواره در برابر زلزله آماده بود.

وی منشاء این زلزله را گسل مشا، یعنی منشاء همان زلزله ۵.۲ ریشتری اعلام کرد و گفت: پس از زلزله ۵.۲ ریشتری، چندین لرزه دیگر نیز در محدوده همین گسل مشا رخ داده بود و این لرزه هم در ادامه همان است. این نشان می دهد که گسل مشا در حال حرکت است، اما شدت این لرزه طوری نبوده که بخواهیم تمامی دستگاه ها را به صورت ویژه به آماده باش در بیاوریم.

کرمی محمدی درباره خسارات زلزله نیز گفت: این لرزه در تهران خسارتی نداشته و ما گزارشی در این خصوص دریافت نکرده ایم، چرا که اساسا لرزه ۴ ریشتری چندان قدرت تخریب و خرابی هم ندارد.

وی از مردم خواست که به جای ترس و نگرانی از زلزله آمادگی خود را برای مواجهه با آن افزایش دهند چرا که تهران در موقعیتی زلزله خیز واقع شده و آنچه که می تواند خسارات زلزله احتمالی را کاهش دهد، نه ترس و وحشت که آمادگی و آموزش است.

کلید واژه :

زلزله

،

گسل مشا

ثبت نظرات
captcha