کد خبر : ۳۴۷۵۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زمین بازی ضد کرونا طراحی شد

دو طراح آلمانی موفق شدند یک زمین بازی ایمن طراحی کنند که می تواند در طول همه گیری کرونا، نقشی مثبت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ایفا کند.

زمین بازی ضد کرونا طراحی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دو طراح آلمانی موفق شدند یک زمین بازی ایمن طراحی کنند که می تواند در طول همه گیری کرونا، نقشی مثبت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ایفا کند.

این زمین بازی موسوم به «ریمبین» دارای سکو هایی است که به شکلی جداگانه تقسیم شده اند به طوری که کودکان به اندازه ای نزدیک یکدیگر نیستند که میکروب ها را به اشتراک بگذارند.

دو طراح آلمانی به نام های کلودیو ریمل و مارتین بیندر این طرح را برای بازی بی خطر کودکان در دوران کرونا اجرایی کرده اند. آن ها نام خانوادگی خود را برای نام گذاری طرح خود ترکیب کردند. این نام همچنین ترکیبی از کلمات rim، به معنی لبه، و bin، به معنای ظرف است، اشاره ای به قطعات جدا شده زمین بازی.


آن ها تجربه جداگانه خود را در طراحی و روانشناسی با هم ترکیب کردند تا کودکان بتوانند بازی و فاصله اجتماعی را حفظ کنند. زمین بازی ریمبین در خارج از خانه قرار می گیرد و کودکان را در فاصله ای امن از هم جدا نگه می دارد و این یک گزینه بالقوه مناسب برای نگه داشتن کودکان در خانه است.

بچه های یک خانواده مانند خواهر و برادر می توانند در یک سکو بازی کنند.

برای اطمینان از اینکه هر یک از سکو ها فقط توسط یک کودک در یک زمان اشغال شده است، هرکدام تنها یک روش ورود دارند.

 

بچه ها هم می توانند یکدیگر را ببینند و صدای یکدیگر را بشنوند. حتی کودکان می توانند بازی های مشترک داشته باشند.

در این طرح همچنین می توان از لوله های مکالمه که در برخی از زمین های بازی وجود دارند، استفاده کرد تا کودکان بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تمام سطحی که بچه ها ممکن است با آن ها مانند دستگیره یا لوله در تماس باشند، از فلز ساخته شده اند، بنابراین می توان آن ها را به راحتی ضد آب کرد.

 

طراحان همچنین توصیه می کنند دستگاه های ضد عفونی کننده در نزدیکی این سکو ها نصب شود.

طراحان برای رسیدن به طرح فعلی با ده ها مادر و پدر گفتگو کرده و نظرات آنان را جویا شدند تا طرحی جذاب را اجرا کنند؛ بنابراین، آن ها به آنچه والدین گفتند گوش دادند و از طبیعت الهام گرفتند. این سکو بر اساس شکل یک نیلوفر آبی ساخته شده است.

طراحان گفتند که اگر این مفهوم به واقعیت تبدیل شود، آن ها امیدوارند که عناصر جداگانه زمین بازی نصب شده در مناطق شهری در سراسر جهان را مشاهده کنند.

کلید واژه :

ضد کرونا

ثبت نظرات
captcha