کد خبر : ۳۴۷۵۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمار قربانیان کرونا در سراسر جهان

قربانیان کرونا در آمریکا بر خلاف ادعای پیشین ترامپ، از ۱۰۰ هزار نفر هم فراتر رفت.

آمار قربانیان کرونا در سراسر جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، وبگاه وُرلد میترز که آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در جهان را اعلام می کند، درباره آمریکا نوشت که شمار قربانیان ویروس کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا با افزایش قابل توجهی در شبانه روز گذشته از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

وبگاه وُرلد میترز در این خصوص اعلام کرد: آخرین شمار مبتلایان به این ویروس یک میلیون و ۷۱۳ هزار نفر و و تعداد قربانیان نیز به یک صد هزار و ۳۵ تَن افزایش یافته است.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر در تلاش برای کوچک شمردن آمار تلفات کرونا در گام اول ادعا کرده بود که ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر و سپس مدعی شده بود که نهایتاً ۱۰۰ هزار نفر بر اثر کووید-۱۹ در این کشور جان خود را از دست خواهند داد.

شمار مبتلایان کرونا در روسیه به ۳۶۲ هزار و ۳۴۲ نفر رسید

رسانه ها از افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به ۳۶۲ هزار و ۳۴۲ نفر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت بهداشت روسیه امروز سه شنبه دربیانیه ای اعلام کرد که روند ابتلا و فوتی های ناشی از ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۴ مورد جدید فوت و ۸ هزار و ۹۱۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است.

به گزارش این خبرگزاری، شمار فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در روسیه به ۳ هزار و ۸۰۷ نفر و تعداد مبتلایان هم به ۳۶۲ هزار و ۳۴۲ نفر رسیده است.

همچنین گزارش ها در این خصوص حاکی از آن است: مجموع بهبودیافتگان نیز با ترخیص ۱۲ هزار و ۳۳۱ تَن دیگر از بیمارستان به ۱۳۱ هزار و ۱۲۹ نفر افزایش یافته است.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، شهر مسکو شاهد بیشترین تعداد مبتلایان در روسیه است.

گفتنی است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به بیماری «همه گیری جهانی» شد.

 

شمار مبتلایان کرونا در آفریقا از ۱۱۵ هزار نفر گذشت

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به ۱۱۵ هزار و ۳۴۶ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر این قاره با افزایش ۳ هزار و ۵۲۱ نفری طی شبانه روز گذشته به ۱۱۵ هزار و ۳۴۶ نفر رسید.

بر این اساس، شمار جان باختگان بر اثر این بیماری نیز به ۳ هزار و ۴۷۱ نفر و شمار بهبود یافتگان به ۴۶ هزار و ۴۲۶ نفر افزایش یافته است.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا، کشورهایی که بیشترین تعداد موارد ابتلا را دارند، به ترتیب آفریقای جنوبی با ۲۳ هزار و ۶۱۵ مورد، مصر ۱۷ هزار و ۹۶۷ مورد، الجزایر ۸ هزار و ۵۰۳ مورد و نیجریه با ۸ هزار و ۶۸ مورد هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا در این باره اعلام کرد که در اریتره و سیشل همه بیماران کرونایی بهبود یافته اند؛ همچنین تاکنون در اریتره، لسوتو، نامیبیا، رواندا، سیشل و اوگاندا هیچ فوتی بر اثر کرونا ثبت نشده است.

 

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به مرز ۱۲ هزار نفر رسید

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۱ هزار و ۸۳۱ نفر و شمار قربانیان آن نیز به ۲۲۰ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزارت بهداشت افغانستان امروز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که با شناسایی ۶۵۸ مورد مثبت جدید کرونا، شمار بیماران کووید ۱۹ در این کشور به ۱۱ هزار و ۸۳۱ نفر رسیده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت افغانستان، ۱ مرگ جدید هم در نتیجه این بیماری در شبانه روز گذشته روی داده است که مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری را به ۲۲۰ نفر رسانده است.

در بیانیه صادره از سوی وزارت بهداشت افغانستان در این خصوص آمده است شمار بهبود یافتگان نیز با افزایش ۳۱ نفری به ۱۱۲۹ تن رسیده است.

کلید واژه :

آمار قربانیان کرونا

،

سراسر جهان

ثبت نظرات
captcha