کد خبر : ۳۴۷۵۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از ماسک برای خردسالان توصیه نمی شود

یک تیم پزشکی در ژاپن اعلام کرد: استفاده از ماسک برای کودکانِ زیر دو سال بسیار خطرناک است. این تیم پزشکی از والدین درخواست کردند همزمان با حذف تدریجی محدودیت ها و عادی شدن روال زندگی در ژاپن از استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال خودداری کنند چرا که تنفس را سخت کرده و احتمال خفگی را افزایش می دهد.

استفاده از ماسک برای خردسالان توصیه نمی شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، یک تیم پزشکی در ژاپن اعلام کرد: استفاده از ماسک برای کودکانِ زیر دو سال بسیار خطرناک است.

این تیم پزشکی از والدین درخواست کردند همزمان با حذف تدریجی محدودیت ها و عادی شدن روال زندگی در ژاپن از استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال خودداری کنند چرا که تنفس را سخت کرده و احتمال خفگی را افزایش می دهد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن همزمان با کاهش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سراسر این کشور اعلام وضعیت هشدار برای توکیو و چهار منطقه دیگر را از روز دوشنبه لغو کرد، اما هشدار داد در صورت شیوع مجدد این بیماری محدودیت ها به حالت اول خود بازخواهد گشت.

کارشناسان بهداشت و درمان در سراسر جهان به منظور پیشگیری از شیوع کروناویروس از افراد درخواست کرده اند در مواقعی که امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد از ماسک استفاده کنند. اما انجمن متخصصان نوزادان در ژاپن به والدین هشدار دادند که استفاده از ماسک برای کودکان کمتر از دو سال خطرناک است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته کارشناسان از آنجاییکه مجرای تنفسی نوزادان و کودکان خردسال باریک است استفاده از ماسک، تنفس را برای آن ها سخت می کند و موجب وارد شدن فشار مضاعف بر قلب می شود. همچنین استفاده از ماسک برای نوزادان می تواند با خطر گرمازدگی همراه باشد.

کلید واژه :

ماسک

،

خردسالان

ثبت نظرات
captcha