کد خبر : ۳۴۷۵۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آزمایش انسانی یک واکسن دیگر برای کرونا آغاز شد

یک شرکت بیوتکنولوژی با محوریت تولید واکسن در برابر بیماری های عفونی اعلام کرد: فاز یک آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را آغاز کرده است.

آزمایش انسانی یک واکسن دیگر برای کرونا آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از فوربز، شرکت نواواکس اعلام کرد که فاز یک آزمایش بالینی واکسن کروناویروس را آغاز کرده است.

دانشمندان نواواکس که در یکی از آزمایشگاه های مریلند مشغول به کار هستند، واکسن احتمالی برای کووید ۱۹ را آزمایش می کنند.

نواواکس، یک شرکت بیوتکنولوژی با محوریت تولید واکسن در برابر بیماری های عفونی روز دوشنبه اعلام کرد که مرحله اول کارآزمایی بالینی نامزد واکسن کووید ۱۹  را به زودی در استرالیا آغاز کرده و نتایج این آزمایش در ژوئیه ۲۰۲۰ آماده خواهد شد.

نواواکس مستقر در مریلند یکی از چندین شرکت زیست فناوری است که برای تولید واکسن علیه SARS-CoV-2، ویروسی که باعث کووید 19 می شود، مسابقه می دهد. دو شرکت دیگر، Modea و BioNTech (در همکاری با Pfizer) قبلاً آزمایشات بالینی واکسن های ویروس کرونا را آغاز کرده اند.

واکسن ساخت شرکت مذکور NVX-CoV۲۳۷۳ نام گرفته و از مواد کمکی ماتریکس-ام (Matrix-M) استفاده می کند تا پاسخ سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.

در طی این آزمایش واکسن، ۱۳۰ فرد سالم بین سنین ۱۸-۵۹ ساله تحت یک کارآزمایی کنترل شده تصادفی قرار می گیرند. برخی از شرکت کنندگان دارونما و برخی دیگر کاندید واکسن نوواکس را دریافت می کنند. این آزمایش دو دوز متفاوت از واکسن را آزمایش بررسی می کند.

کلید واژه :

آزمایش انسانی

،

واکسن

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha