کد خبر : ۳۴۷۵۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رویکرد کره جنوبی برای استفاده بیشتر از خودروهای سازگار با محیط زیست

کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد: مطابق با تلاش این کشور برای جدا شدن از منابع سنتی سوخت، ۹۰ درصد خودروهای نهادهای دولتی تا سال ۲۰۳۰ میلادی سازگار با محیط زیست…

رویکرد کره جنوبی برای استفاده بیشتر از خودروهای سازگار با محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش روز سه شنبه اوآنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ ، هدف تعیین شده جدید نسبت به هدف ۱۲.۷ درصدی اعلام شده سال گذشته افزایش چشمگیری نشان می دهد.

سازمان های دولتی کره جنوبیدر سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۱۸ هزار و ۳۱۴ دستگاه خودرو در تملک خود داشتند که مدل های برقی ، سلول های سوخت هیدروژنی و ترکیبی (هیبریدی) ۱۴ هزار و ۹۸۱ دستگاه را به خود اختصاص می داد. سازمان های دولتی سال گذشته همچنین حدود ۱۵ هزار دستگاه خودرو خریداری کردند که نزدیک به ۲۸ درصد آنها مدل های سازگار با محیط زیست بودند .

طبق قوانین این کشور، سازمان های دولتی در کره جنوبی از سال ۲۰۲۱ ملزم خواهند بود که حداقل ۸۰ درصد از خودروهای جدید خریداری شده خود را از مدل های سازگار با محیط زیست انتخاب و خریداری کنند. خودروهایی که هنوز نمونه های سازگار با محیط زیست آنها در دسترس نیست از قبیل کامیون یا خودروهای ویژه تا زمان تولید آنها از این سیاست مستثنی هستند.

طبق این گزارش ، این کشور پروژه های مختلفی برای ارتقا و ترویج خودروهای سبز در دستور کار قرار داده است. این کشور که به طور خاص به خودروهای با سلول سوخت هیدروژنی تمایل نشان داده است و در نظر دارد شمار کلی خودروهای مسافربری هیدروژنی را تا پایان سال میلادی جاری به ۱۵ هزار و ۱۵۸ دستگاه افزایش دهد.

این کشور شرق آسیا درنهایت  قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ میلادی تعداد خودروهای سازگار با محیط زیست را به ۲.۷ میلیون دستگاه افزایش دهد.

کلید واژه :

کره جنوبی

،

سازگار با محیط زیست

ثبت نظرات
captcha