کد خبر : ۳۴۷۵۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افت توسعه انسانی جهانی برای اولین بار در ۳۰ سال اخیر

گزارش جدید برنامه توسعه سازمان ملل متحد نشان داد که پاندمی کرونا بحرانی در توسعه انسان ها به وجود آورده است که انتظار می رود به واسطه آن، استاندارد زندگی در جهان به شدت افت کند.

افت توسعه انسانی جهانی برای اولین بار در ۳۰ سال اخیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از راشاتودی، گزارش جدید برنامه توسعه سازمان ملل متحد نشان داد که پاندمی کرونا بحرانی در توسعه انسان ها به وجود آورده است که انتظار می رود به واسطه آن افت بخش های اساسی استاندارد زندگی در سراسر جهان احساس شود.

شاخص توسعه انسانی جهانی که مرکب از شاخص های آموزش، سلامت و استاندارد زندگی است، برای اولین بار از سال ۱۹۹۰ که این شاخص توسط سازمان ملل متحد ایجاد شد، افت خواهد کرد.

طبق این گزارش جدید سرانه درآمد جهان ۴ درصد در سال ۲۰۲۰ افت خواهد کرد؛ این در حالی است که بانک جهانی هم هشدار داده بود، پاندمی کرونا ۶۰ میلیون نفر را به فقر مطلق دچار خواهد کرد.

در گزارش سازمان ملل متحد به پیش بینی سازمان بین المللی کار هم اشاره شده که نیمی از کل افراد شاغل در ماه های آینده بیکار خواهند شد و پاندمی کرونا برای اقتصاد جهان ۱۰ تریلیون دلار خسارت بر جای خواهد گذاشت

سازمان برنامه غذای بین المللی هم اعلام کرده است در صورتی که اقدامات لازم انجام نشود، ۲۶۵ میلیون نفر با بحران گرسنگی مواجه خواهند شد.

کلید واژه :

افت توسعه انسانی جهانی

،

توسعه انسانی

ثبت نظرات
captcha