کد خبر : ۳۴۷۵۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکنش آمریکا به شیوع کرونا فاجعه بار بود 

«نوام چامسکی» منتقد سرسخت سیاست ها «دونالد ترامپ»، واکنش دولت آمریکا در مواجهه با شیوع «ویروس کرونا» را در این کشور «آشوب آور و فاجعه بار» خواند. 

واکنش آمریکا به شیوع کرونا فاجعه بار بود 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، چامسکی بنیانگذار زبان شناسی مدرن امروز (دوشنبه) در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: ایالات متحده در مسیر پر هرج و مرج و بدون برنامه فدرال در مواجهه با ویروس کرونا قرار دارد، زیرا بودجه بهداشت عمومی در این کشور کاهش یافته و پیشرفت های تغییرات آب و هوایی نادیده گرفته شده است. 

چامسکی ۹۱ ساله در پاسخ به پیش بینی وضعیت فعلی آمریکا در مواجهه با کرونا گفت: در ایالت متحده هیچ رهبری منسجمی وجود ندارد و در واقع هرج و مرج بر این کشور حاکم است. 
به گفته چامسکی، ریاست جمهوری آمریکا و کاخ سفید در اختیار یک فرد قدرت طلب قرار گرفته که به چیزی جز قدرت و چشم انداز انتخاباتی خود علاقه ای ندارد و به آنچه برای کشور و جهان اتفاق می افتد، اهمیتی نمی دهد. 

چامسکی افزود: هیچ چیز به جز قدرت و منافع شخصی برای ترامپ مهم نیست. البته او مجبور است حمایت از حوزه انتخابی که برایش ثروت و قدرت به همراه می آورد را حفظ کند. 

بنیانگذار زبان شناسی مدرن با انتقاد از نوع رفتار دولت آمریکا در برابر شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: به محض ورود ترامپ به مساله شیوع این ویروس، اولین اقدام وی برچیدن کل نظام پیشگیری از بیماریهای همه گیر در آمریکا بود. 

براساس آخرین آمار رسیده، از زمان آغاز همه گیری بیماری «کووید-۱۹ » در آمریکا، بالغ بر یک میلیون و ۶۶۷ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و از این میان بیش از ۹۸ هزار و ۶۹۱ نفر جان خود را تاکنون از دست داده اند.

کلید واژه :

چامسکی

،

واکنش آمریکا

،

شیوع کرونا

ثبت نظرات
captcha