کد خبر : ۳۴۷۵۲۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دانشمندان روس واکسن کرونا را بر روی خود آزمایش کردند

شبکه اول تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرده است که گروهی از دانشمندان روس، واکسنی را بر روی خود آزمایش کرده اند که توانسته پادتن کرونا را در بدن آن ها تولید کند. رئیس پژوهشگاه علمی اپیدمیولوژی و میکروب شناسی «گامالی» روسیه گفت: این پادتن قادر است ویروس کووید-۱۹ را ازبین ببرد.

دانشمندان روس واکسن کرونا را بر روی خود آزمایش کردند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شبکه اول تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرده است که گروهی از دانشمندان روس، واکسنی را بر روی خود آزمایش کرده اند که توانسته پادتن کرونا را در بدن آن ها تولید کند.

الکساندر گینتسبورگ رئیس پژوهشگاه علمی اپیدمیولوژی و میکروب شناسی «گامالی» روسیه روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: جمعی از دانشمندان این مرکز که در ساخت واکسن مشارکت داشتند حاضر شدند این واکسن را نخست بر روی خود آزمایش کنند و بدن آن ها هم اکنون پادتن کرونا تولید کرده است.

رئیس پژوهشگاه علمی اپیدمیولوژی و میکروب شناسی «گامالی» روسیه تصریح کرد: این پادتن قادر است ویروس کووید-۱۹ را ازبین ببرد.

به گفته گینتسبورگ، آغاز تولید انبوه این واکسن از پاییز آغاز میشود و امیدوارم تا ۹ ماهه آینده آماده ارایه به مردم شود.

این مقام علمی روسیه پیشتر گفته بود که آزمایش بالینی واکسن کرونا ممکن است در اوایل ماه ژوئن (ماه آینده میلادی) صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرده بود که در وهله نخست باید به کارکنان مراکز درمانی را که در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی هستند، واکسن زد.

در زمان حاضر روسیه پس از آمریکا و برزیل، از نظر شمار افراد مبتلا به کرونا درجایگاه سوم جهان قرار دارد و تاکنون ۳۵۳ هزار و ۴۲۷ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۱۱۸ هزار و ۷۹۸ نفر بهبود یافته و ۳ هزار و ۶۳۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

کلید واژه :

دانشمندان روس

،

واکسن کرونا

،

تولید پادتن کرونا

ثبت نظرات
captcha