کد خبر : ۳۴۷۵۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تماس با سطوح آلوده همچنان یکی از راه های اصلی انتقال کرونا است

تهران- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: تماس با سطوح آلوده همچنان یکی از راه های اصلی انتقال کرونا است .

تماس با سطوح آلوده همچنان یکی از راه های اصلی انتقال کرونا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان تهران ۱۴۳ مورد جدید در بخش های عادی بیمارستانی و مجموعاً ۵۱ بیمار هم در بخش های ویژه بستری و در مقابل ۱۹۴ بیمار نیز از مجموعه بیمارستان های استان ترخیص شده اند.

زالی افزود: آمار مبتلایان نسبت به روز قبل با کاهش ناچیز روبرو بوده است اما نسبت به هفته قبل شاهد کاهش بیشتری بوده ایم و همچنان تاکید می شود که ملاحظات بهداشتی با توجه به مراجعات جدید به بیمارستان ها باید صورت بگیرد.

وی در خصوص سفرهای اخیر مردم به شهرهای شمالی و دیگر شهرهای کشور عنوان داشت: همانطور که قبلاً هم به کرات گفته شده نتیجه همه عملکردهای بهداشتی در ایام کرونا ۱۰ تا ۱۴ روز بعد مشخص می شود که سفرها تا چه میزانی در آمار مؤثر بوده اند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در خصوص ضدعفونی معابر و خیابان ها گفت: در مجموعه شیوه نامه های جدید بهداشتی ارائه شده نقاط خاصی مورد تاکی برای مه پاشی اعلام شده و سطوح عادی خیابان ها مورد نیاز برای مه پاشی و ضدعفونی نیست و اماکنی که دارای تمرکز جمعیتی و چگالی استقرار جمعیتی بیشتر است مورد گند زادایی قرار می گیرند و نکته مورد توجه این است که مه پاشی همه معابر مورد نیاز نیست.

زالی بیان داشت: با توجه به گزارشات اخیر تشکیکی شکل گرفته که ممکن است سطوح باعث انتقال بیماری نشود اما همانطور که قبلاً گفته شده سطوح آلوده همچنان یکی از راه های اصلی انتقال بیماری است و دو راه اصلی انتقال قطرات آلوده تنفسی و سطوح آلوده در نظر گرفته می شوند.

کلید واژه :

تماس سطوح آلوده

،

انتقال کرونا

ثبت نظرات
captcha