کد خبر : ۳۴۷۵۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روش های آموزشی دوران کرونا بررسی می شوند

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، میزان اثربخشی روش های آموزش در دوران تعطیلی مدارس را بررسی و تجارب زیسته معلمان…

روش های آموزشی دوران کرونا بررسی می شوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی باقرزاده فاروجی اظهار داشت: هم اکنون چند کار پژوهشی در حال انجام است که یکی از آنها به بررسی میزان اثربخشی روش های یادگیری مربوط می شود.

وی افزود: پدیده کرونا ممکن است در آینده دوباره شیوع پیدا کند. از این رو آموزش و پرورش باید بداند که کدام یک از روش های آموزش بیشتر در جریان یادگیری اثرگذار و در دسترس بوده و بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش عنوان کرد: پژوهشگاه مطالعات همزمان پژوهش دیگری را نیز با عنوان مستندسازی تجارب زیسته معلمان در دوران قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی انجام می دهد.

باقرزاده فاروجی خاطرنشان کرد: تاکنون سه هزار و ۷۰۰ معلم تجربه زیسته خود را در اختیار آموزش و پرورش قرار داده اند و کارهای مطالعاتی لازم برای آنها درحال انجام است تا بتوان مدل هایی را از آموزش در این شرایط  استخراج کرد و در اختیار سایرین قرار داد.

وی همچنین یادآور شد: تحقیق بعدی که در فرآیند بازگشایی مدارس انجام می شود، به این صورت است که نمونه برگ هایی طراحی شده و از همه معلمانی که سرکار می آیند خواسته می شود تا نحوه ارتباط با دانش آموزان را بررسی کنند.

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: معلمان در کلاس های حضوری دانش آموزان را ارزیابی  می کنند تا متوجه شوند که تاثیر کدام یک از شیوه های آموزش برای یادگیری بیشتر بوده  است. آنها تمامی فرصت ها را بررسی می کنند و این نمونه برگه ها را در اختیار آموزش و پرورش قرار می دهند.

باقرزاده فاروجی ادامه داد: با توجه به این تحقیقات می توان فعالیت های برجسته و همچنین پیگیری نکردن ها را  شناسایی کرد تا در نظام ارزیابی و بازخورد به آنها پاسخ داده شود. واقعیت این است که هنوز ارزیابی دقیقی از  تلاش هایی که توسط معلمان انجام گرفته است، در اختیار نداریم.

وی افزود: آموزش و پرورش در حال حاضر فقط یک آمار کلی از فعالیت های معلمان دارد، اما اینکه به طور مصداقی گفته شود کدام معلم در کدام منطقه، استان و مدرسه فعالیت خاصی را انجام داده و باید مورد تقدیر قرار گیرد، هنوز اطلاعاتی جمع آوری نشده است.

باقرزاده فاروجی عنوان کرد: در واقع می توان گفت که یکی از دلایل بازگشایی مدارس جمع آوری اطلاعات برای مستندسازی و ارزیابی دقیق تر از فعالیت های این دوران بوده است.

مدارس کشور از اول اسفندماه سال ۹۸ تا ۲۷ اردیبهشت ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از تشکیل اجتماعات تعطیل شد. این تعطیلی آموزش و پرورش را بر آن داشت تا به دنبال راهکارهایی برای جلوگیری از عقب ماندگی دانش آموزان و برقراری ارتباط مجازی مناسب دانش آموزان با معلمان باشد.

کلید واژه :

آموزشی دوران کرونا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha