کد خبر : ۳۴۷۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشتمین کارمند آمازون در اثر کرونا درگذشت

هشتمین کارمند شرکت فناوری آمازون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

هشتمین کارمند آمازون در اثر کرونا درگذشت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تک کرانچ، هشتمین کارمند آمازون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت؛ این خبر در حالی منتشر شده که این شرکت به دلیل عدم شفافیت در مورد تعداد گسترده ای از مبتلایان در بین کارگران انبار خود، تحت نظارت است.

این کارگر در انبار شرکت فناوری آمازون در ایالت اوهایو مشغول به کار بوده است؛ طبق گفته این شرکت آزمایش گرفته شده از کارگر فوت شده پس از یک هفته جواب مثبت ابتلای وی به ویروس کرونا را نشان داده است. 

جف بیزوس، بنیانگذار آمازون مدعی شده که کارگران حداقل ۷۴ انبار برای تشخیص کرونا آزمایش شده اند.

تعداد کل کارگران آمازون که آزمایش ویروس آنها مثبت شده، دقیقا مشخص نیست؛ این شرکت در تصمیم خود مبنی بر عدم افشای چنین اطلاعاتی ایستاده است.

شرکت مذکور در بیانیه قبلی نیز گفته است: «ما فکر نمی کنیم که مشخص شدن شمار مبتلایان به این ویروس در شرکت فناوری آمازون مهم باشد».

این شرکت به دلیل عدم ارائه صحیح محافظت از کارمندان خود در برابر شیوع ویروس مورد انتقاد قرار گرفته است؛ در حالی که آمازون بارها و بارها اظهار داشته که تمام تلاش خود را برای محافظت از کارمندان در مراکز  انبارهای خود انجام داده است.

در اوایل ماه جاری، نامه ای از ۱۳ دادستان کل ایالتی خواسته بود که آمازون تعداد کارگرانی را که در اثر ویروس تحت تأثیر قرار گرفته اند، افشا کند.

کلید واژه :

کارمند آمازون

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha